SON DAKİKA

Haber Rizem

Abdullah Gül’ün köşk doktoruna FETÖ kelepçesi

Abdullah Gül’ün köşk doktoruna FETÖ kelepçesi
Bu haber 04 Ağustos 2018 - 11:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, hafta başında eski Gazi Üniversitesi personeli 19 birey hakkında gözaltı kararı verilmişti.

ABDULLAH GÜL’ÜN DOKTORU…

O isimler arasında 11. cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görevde olduğu dönemde yakın doktoru olan Sedat Caner’in de bulunduğu ortaya çıktı.

FETÖ ÜYELİĞİNDEN TUTUKLANDI

Caner,, savcılık sorgusunun arkasında Ankara 1. Sulh Suç Oluşturan Hakimliği’nde dominant karşısına çıktı. Ankara 1. Sulh Canice Hakimi Sezer Söylemez, Caner’in “Fetö üyeliği” suçlamasıyla tutuklanmasına karar verdi.

FETO’NUN DOKTORLARIYLA İLETİŞİMDEYDİ

Savcılık dosyasında Caner’in FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in özel doktoru Tuncay Delibaşı ile irtibatlı olduğu, Bank Asya hesabında artış olduğu ve ByLock kullanıcısı olduğuna dair tespitlere yer verildi. Ancak Caner bu suçlamaları reddetti. FETÖ üyesi olmadığını, örgütün haberleşme ağı Bylock’u kullanmadığını savundu. 2012 yılından itibaren gül’ün yakın doktorluğu ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık Durumu Müdürlüğü görevini yürüttüğünü söyledi. Caner, Gül’ün atama süresinin dolmasının arkasından ise kendi ricası ile Cumhurbaşkanlığı’ndaki işini bıraktığını gösteren Caner, Ekim 2016’da Gazi Üniversitesi’ndeki görevinden kanun hükmünde kararname ile ihraç edildiğini kaydetti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER