SON DAKİKA

Haber Rizem

ABD’den Türkiye’ye Brunson çağrısı

ABD’den Türkiye’ye Brunson çağrısı
Bu haber 10 Ağustos 2018 - 9:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

qweq

Bakanlık Sözcüsü Nauert, günlük basın toplantısında kendisine yöneltilen soru üstüne Türk heyetinin ABD ’deki temaslarına ilişkin tanımlama yaptı.

Sözcü Nauert, “Türkiye ile çok ayrıntılı bir ilişkimiz var ve Türkiye hükümetiyle bu konuları her görüşmemizde konuşuyoruz. Dün, Türkiye hükümeti yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler fazla geniş kapsamlıydı. Açık bir şekilde Rahip Andrew Brunson ’ın eve dönmesi gerektiğini söyledik” dedi.

“İLERLEME OLARAK BRUNSON ’IN EVE DÖNMESİNİ GÖRÜYORUZ”

“Bu (görüşmelerin) bir kısmını kamuoyuna açık bir şekilde tartışmayacağız” diyen Nauert, “İlerleme olarak Brunson ’ın eve dönmesini görüyoruz. Görüşmelerin içeriği hakkında tanımlamalar yapmayacağız.” ifadesini kullandı.

Başkanlığını Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal ’ın yaptığı 9 karakter Türk heyeti Washington ’a gelerek, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Define Bakanlığı ’nda görüşmeler yapmıştı. Dışişleri Bakanlığı, Hak Bakanlığı ile Define ve Maliye Bakanlığı ’ndan 3 ’er temsilcinin bulunduğu Türk heyetinin temaslarına Türkiye ’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da eşlik etmişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER