SON DAKİKA

Haber Rizem

8 yaşındaki Çocuk, Youtube’tan 22 Milyon Dolar Kazandı

8 yaşındaki Çocuk, Youtube’tan 22 Milyon Dolar Kazandı
Bu haber 05 Aralık 2018 - 10:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Video paylaşım platformu Youtube üzerinden azami para şampiyon kişinin, takvim 22 milyon dolarlık gelirle, 8 yaşında bir çocuk olduğu açıklandı.

“EĞLENCELİ VE KOMİĞİM”

Video paylaşım platformu Youtube üzerinden azami para kazanan kişinin, yıllık 22 milyon dolarlık gelirle, 8 yaşında bir çocuk olduğu açıklandı. Forbes tarafından yayımlanan listenin bir numarasında, Ryan Toys Review isimli kanalda oyuncak deneyimlerini paylaşan Ryan isimli çocuk yer alıyor. Hemencecik her gün yeni bir video paylaşan Ryan’ın hesabı üzerinden elde edilen kazanç, son bir yıl içinde ikiye katlandı.Amerikan NBC televizyonunun röportaj yaptığı 8 yaşındaki Ryan, neden bu denli fazla izlendiği sorusuna “Çünklü eğlenceliyim ve komiğim” yanıtı verdi. 2015 yılında Ryan’ın ailesi göre açılan kanalın bugün 17 milyondan pozitif abonesi bulunuyor. Paylaşılan videoların toplam izlenme sayısı 26 milyara yaklaştı.

REKLAMINI YAPTIĞI OYUNCAK SATIŞ REKORU KIRDI

Forbes’daki habere kadar, kanalın elde ettiği toplam gelirin 21 milyon doları, videoların öncesinde meydana çıkan reklamlardan elde edildi. Kalan 1 milyon dolarlık bölüm ise sponsorlu içeriklerden kazanıldı. Kanalda yer bulan bir oyuncağın satmak rekorları kıracak dek istek görebildiği kaydediliyor. Kanalın marka değeri öylesine büyümüş durumda ancak, Amerikan perakende devi Walmart, Ryan’s World isimli bir kıyafet ve özel oyuncak serisi çıkarmaya başladı. 8 yaşında yılda 22 milyon dolar kazanan Ryan’ın bu kazancının yüzde 15’i reşit olduğunda serbest bırakılmak üzere bir banka hesabına yatırılıyor. Ryan’ın kız kardeşleri de eğlencenin haricen yok. “Ryan’ın Ailesi Değerlendiriyor” (Ryan’s Family Review) ismiyle kardeş bir kanal da aile göre yönetiliyor. Listede anlaşmazlığa neden olan isimler de yer alıyor.

SKANDALLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Kanalında Minecraft isimli oyunu oynayan ve 2017 yılında bu listede birinci olan Daniel Middleton isimli çocuk ise 16,5 milyon dolar gelirle, bu yıl dördüncülüğe geriledi. Listenin iki numarası olan Jake Paul ve 10’ncu sırasında yer alan Logan Paul isimli Youtuber kardeşler, listeye ayrı olarak olarak isimlerini sokmayı başardı. İkilinin toplam elde ettiği kazanç ise 36 milyon dolar. Logan Paul, Ocak ayında bir skandalla gündeme gelmiş, videolarından birinde bir intihar kurbanını gösterdiği için özür dilemişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER