SON DAKİKA

Haber Rizem

3,5 yaşındaki Evrim 1 aydır bulunamıyor

3,5 yaşındaki Evrim 1 aydır bulunamıyor
Bu haber 10 Ağustos 2018 - 11:51 'de eklendi ve 257 views kez görüntülendi.

Turhal’da yaşayan Istek- Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü Evrim Atış, 10 Temmuz günü sabah saatlerinde, Yenisu köyü yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Sati Atış’ın peşinden gitti.

Evrim’in ardından geldiğini görebilen Sati Atış, gelini Istek’e seslenerek, torununun çadıra bırakılmasını istedi. Evrim’i çadıra götüren ve en son çadırın önünde kardeşi Sati Atış (1,5) ile oynarken gören anne Istek Atış, ahıra girdi.

Bir vakit daha sonra dönen Sati Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti. Bunun üzerine aile fertleri, çevrede arama yaptı; oysa Evrim’i bulamadı. Evrim’e ulaşılması için komşulardan destek istenip, jandarmaya haber verildi.

3,5 yaşındaki Evrim 1 aydır bulunamıyor

30 GÜNDÜR HİÇBİR İZE RASTLANMADI

İhbar üzerine yaylaya jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Günlerce ufak çocuğun gidebileceği, düşmüş olabileceği her yere bakıldı; ancak Evrim, 30 gündür yapılan tüm aramalara karşın bulunamadı.

3,5 yaşındaki Evrim 1 aydır bulunamıyor

ANNE VE BABA CEZAEVİNDE

Olayın arkasında başlatılan soruşturma kapsamında, 23 Temmuz günü çelişkili ifadeler veren Evrim’in annesi Dilek ve babası Burhan Atış, tutuklanarak, Zile Cezaevi’ne konuldu.

Burhan Atış’ın, kayıp kızı için “Traktörden düşüp, öldü; gömdüm.” dedikten sonra ifadesini değiştirmesi kararsız bulundu. Kayıp Evrim Atış’ın öldürülüp, gömülme ihtimalini göz önünde bulunduran ekipler, aramalarını noktasal olarak yapmaya başladı. Belirlenen noktalarda da yapılan aramalarda Evrim’in izine rastlanmadı.

3,5 yaşındaki Evrim 1 aydır bulunamıyor

ARAMALAR DEVAM EDİYOR

Evrim’i arama çalışmaları bölgede aralıklarla sürdürülüyor. Evrim’in esir anne- babasının ifadelerinde de değişiklik olmadığı öğrenildi.

Aile fertleri ve yakınlarının telefonlarının incelemesinden de sonuç elde edilemedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER