2018’in En Zinde 100 Kadını Açıklandı! Listede Bir Türk Var

2018'in En Zinde 100 Kadını Açıklandı! Listede Bir Türk Var
2018'in En Zinde 100 Kadını Açıklandı! Listede Bir Türk Var
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Forbes dergisinin 2018 yılı “Dünyanın En Güçlü 100 Kadını Listesi” açıklandı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, dünyanın en zinde kadınları listesinde ilk sırada yer alırken, Merkel’i İngiltere Başbakanı Theresa May ve Milletlerarası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde izledi. Sabancı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı da listede 64. sırada yer aldı.

Sabancı Holding Idare Heyeti Başkanı Güler Sabancı

LİSTENİN ILK 10’U

Listenin birincil 10’unda, Merkel, May ve Lagarde’dan daha sonra General Motors’un Idare Heyeti Başkanı Mary Barra, yatırım şirketi Fidelity’nin Üstteki Yöneticisi Abigail Johnson, Bill & Melinda Gates Vakfı’nın Kurucusu ve Başkan Yardımcısı Melinda Gates, YouTube’un Üst Yöneticisi Susan Wojcicki, Santander Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Belli Başlı Patricia Botin, Lockheed Martin’in Yönetim Kurulu Başkanı Marillyn Hewson ve IBM’in Üst Yöneticisi Ginni Rometty bulunuyor.

BU SENE 20 YENİ ISIM LİSTEYE GİRDİ

Siyaset, meslek ve sanat dünyasından fazla sayıda kadının yer aldığı listeye bu yil 20 yeni isim girdi. Forbes dergisinin 2004 yılından bu yana hazırladığı listede yer alan kadınlar, medyada görünürlük, siyaset ve ekonomiyi yönlendirme gibi kriterlerin göz önüne alınması sonucunda belirleniyor.