SON DAKİKA

Haber Rizem

Yunan politikacı: FBI ve CIA, Selanik ’i ‘işgal etti

Yunan politikacı: FBI ve CIA, Selanik ’i ‘işgal etti
Bu haber 08 Eylül 2018 - 9:16 'de eklendi ve 132 views kez görüntülendi.

Selanik’te 8-16 Eylül tarihlerinde 83. kere milletlerarası ticaret fuarı gerçekleştirilecek. ABD’nin onur konuğu olacağı fuar için ABD Ticaret Bakanı başkanlığında bir heyet kente geldi. Bu çerçevede doğaüstü emniyet önemleri alındı.

Kenti fuar her tarafında 5 bin 500 polis, helikopterler, insansız hava araçları, belirgin nişancılar ve fazla sayıda FBI ile CIA ajanı koruyacak.

“CIA VE FBI İŞGAL ETTİ”

Konuyla ilgili gazetecilere konuşan Yunanistan Halkların Birliği Partisi lideri ve eski Enerji Bakanı Panagiotis Lafazanis “Selanik bu günlerde arkadaşlık, ekonomik ve kültürel işbirliği fuarının gerçekleşeceği bir kente yok, polislerin yönettiği bir kente dönüştü. Daha kötüsü FBI ve CIA’in işgal ettiği bir ülke haline geldi. Bu ABD emperyalizmi ve NATO’nun Selanik ve Makedonya için hazırladığı karanlık geleceği gösteriyor” ifadelerini kullandı.

“BÖLGEMİZDE ASKERİLEŞME YAŞIYORUZ”

Lafazanis, açıklamalarına “Bölgemizde, Balkanlarda, ABD, NATO ve Avrupa’nın en tehlikeli işgal, teftiş, askerileşme, macera ve savaş projelerini yaşıyoruz” sözleriyle devam etti.

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER