Yeniden Namzet Gösterilen Başkan Türel'e Havalimanında Coşkulu Karşılama
- Siyaset

Yeniden Namzet Gösterilen Başkan Türel’e Havalimanında Coşkulu Karşılama

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na AK Parti’den baştan aday gösterilen Menderes Türel, Antalya Havaalanı’nda kalabalık göre ‘Başkan Türel’ sloganıyla karşılandı. Türel, “Antalya tarihine geçecek bir yükseliş dönemine başlıyoruz. Antalya ve Antalyalılar için bitmiş ‘Bismillah’ diyoruz. Antalya’da bitmeyen senfoniyi birlikte yazacağız. Zaman 31 Mart’ta destan yazma zamanıdır” dedi.

AK Parti’den baştan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen mevcut Başkan Menderes Türel, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Açık Fikirli, Atay Uslu, Kemal Çelik, Sena Nur Çelik ve İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ile birlikte İstanbul’daki namzet tanıtım toplantısının arkasından Antalya’ya geldi. Türel, Antalya Havaalanı VIP kapısı önünde ‘Başkan Menderes Türel’ sloganlarıyla karşılandı. Boynuna Antalyaspor atkısı takılan Başkan Türel, VIP antre önündeki alana kurulan sahneden kalabalığa seslendi. 

Başkan Türel, bugün birincil kez belediye başkanı adayı olmuş dek heyecanlı olduğunu dile getirdi. Makam ve mevkiinin kendisi için bir önemi olmadığını söyleyen Menderes Türel, hayallerinin ve hayatının Antalya olduğunu kaydetti. 2004 yılında belediyecilikte acemi ama kararlı olduğunu bildiren Türel, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğiyle iyi işler yaptık. Antalya ekibi artık fazla deneyimli. Son 5 yılda köylerimize ve ilçelerimize hizmet götürmeye başladık hatta rekorlar kırdık. Bugün 2014’ten bile daha güçlüyüz. Sizlerle; yeni başkanlık sistemiyle, bütün bakanlarımızla, vekillerimizle, herkesle derhal çok daha güçlüyüz” dedi.

‘ANTALYA TARİHİNE GEÇECEK BİR YÜKSELİŞ DÖNEMİNE BAŞLIYORUZ’

Antalya’daki AK Parti kadrolarının zinde ve birlik içerisinde çalıştığını açıklayan Başkan Türel, düş edilemeyecek projeleri hayata geçirdiğini söyledi. Antalya tarihi için artık yeni bir dönemin başladığını kaydeden Başkan Türel, “Antalya tarihine geçecek bir yükseliş dönemine başlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar herkesi kucaklayan hizmet anlayışıyla yola devam ettik. Antalya ve Antalyalılar için bitmiş ‘Bismillah’ diyoruz. Antalya’da bitmeyen senfoniyi birlikte yazacağız. Zaman 31 Mart’ta destan yazma zamanıdır” diye konuştu.

Türel, konuşmasının gerisinde AK Parti Antalya milletvekilleri, İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, eşi Ebru Türel ve çocuklarıyla birlikte alandakileri selamladı, kırmızı karanfil dağıttı.

– Antalya