Wilder ve Fury ’nin Unvan Maçı Öncesinde Ortalık Gerildi!
- Spor

Wilder ve Fury ’nin Unvan Maçı Öncesinde Ortalık Gerildi!

Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır sıklet unvan maçının gerçekleşeceği ABD’nin Los Angeles şehrinde gazetecilerin karşısına meydana çıkan Deontay Wilder ile Tyson Fury arasındaki basın toplantısı, gergin bir atmosferde geçti.

Kariyerinin en büyük karşılaşmasına çıkacağını söyleyen 30 yaşındaki Tyson Fury, “Bu sözlerimi bir kenara anekdot edin, onu nakavt edeceğim. Wilder sert bir insan değil, sadece rol yapıyor. İdman ve hazırlık sürecini sakatlık yaşamadan atlattım. Şimdiye dek her şey gitti. Karşılaşmada stratejimi ringe yansıtarak kazanacağım.” biçiminde konuştu.

Beklediği anın geldiğini kaydeden 33 yaşındaki Wilder ise “Şu Anda benim zamanım. Tyson Fury’nin devri, Klitschko’yu yendiğinde kapandı. Sabırla bekledim ve benim zamanım geldi. Onu nakavt edeceğim. Gerçek bir boksör olmadığımı bahis edenler var. Aynı şeyi Bermane Stiverne’i mağlup ettiğimde de söylemişlerdi. Fury’yi yeneceğim ve kimin daha iyi olduğunu herkes görecek.” şeklinde konuştu.

Wilder ve Fury, basın toplantısı ardından her unvan mücadelesi öncesinde olduğu gibi ayağa kalkıp karşılıklı durarak birbirlerine meydan okudu. Bir zaman ağız dalaşı içerisine giren ikilinin ekibindekilerin de tartışmaya girmesiyle iki boksörün buluşması gergin bir biçimde noktalandı.

Unvanı elinde bulunduran Wilder, bugüne değin ringe çıktığı 40 müsabakadan da şampiyon ayrılırken, bunların 39 ’unda rakiplerini nakavt etti.

Tyson Fury ise 19’u nakavtla elde etmek üzere çıktığı 27 müsabakanın tamamında rakiplerine avantaj sağladı.

İkili arasındaki WBC unvan karşılaşması, 2 Aralık Pazar günü TSİ 07.00’de Staples Center’da gerçekleşecek.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıda kaydırın.