Uzmanından hikayeler: Terapi Odasında
- Gündem

Uzmanından hikayeler: Terapi Odasında

Susie Orbach, psikoterapist, psikanalist, yazar ve sosyal eleştirmen unvanlarının sahibi. aynı zamanda Londra ’daki Kadın Terapi Merkezi ’nin de kurucu ortağı. Bilhassa kadınları odağında tutan çoğu kitabın da yazarı.

Alanında oldukça başarılı bir isim Obrach. Böylece fakat, New York Times, onu, Sigmund Freud ’dan bu yandan Britanya ’da hizmet veren en meşhur psikoterapist olarak tanımlıyor.

Terapi Odasında - Susie Orbach

(Susie Orbach)

TERAPİST ODASINDA

Kuşkusuz dünyada sürdürmemiz gereken hayatta hepimizin ara sıra terapiye ihtiyacı oluyor. Bazen bir arkadaş buluşması, bazen ailecek yenilen bir yemek, bazen bir kitap, ara sıra de profesyonel bir takviye… Geçmişimizden bugüne sürüklediğimiz travmalarla yüzleşmek, ilişkilerimizi içten yaşamak, daha anlaşılabilir ve içten yararlanmak gibi daha birçok şey için buna ihtiyaç var.

İşte bu kitap da bunları sağlıyor. aynı zamanda BBC Radio 4 ’ün aynı adlı programındaki doğaçlama vakaların bir dökümü olan bu eser, terapi sürecinde olan bitenleri irdeliyor. Obrach, terapi koltuğundan dostça bir şekilde ve tüm açıklığıyla bildiriyor. Kitabına verdiği isim bile fiilen her şeyi ortaya koyuyor. Terapist odasından sunduğu gizli hikayelerle insanı içine alıyor. Öyküler epeyce kısa, ama insana kendinden bir şeyler buldurup düşünmeye yönlendiriyor.

Terapinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız veya terapi görmeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bu kitap tam da sizin için….

Terapi Odasında - Susie Orbach

Terapi Odasında

Susie Orbach

Çev.: Kübra Tekneci

Epsilon Yay.

S.: 304

Kitabı satın edinmek için tıklayınız: idefix

Damla Karakuş

email protected

Instagram: biyografivekitap