SON DAKİKA

Haber Rizem

TUS ve STS sonuçları açıklandı

TUS ve STS sonuçları açıklandı
Bu haber 11 Eylül 2018 - 14:16 'de eklendi ve 171 views kez görüntülendi.

ÖSYM’nin hazırlayıp uyguladığı Tıpta Uzmanlık Sınavı’nın (TUS) bugün ÖSYM kadar açıklandı.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Antre Sınavının (2018-TUS 2. Dönem) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Saptama Sınavının (2018- STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) sonuçları açıklandı.

TUS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

SEÇIM VE SIPARIŞ VERME NASIL OLACAK

TUS sonucuna kadar yerleştirme/ilave atama işleminin yapılabilmesi için yabancı dil yeterliliği ve mesleğini yapmaya yetkili olma şartı aranır.

Adaylar; 2018-TUS 1. Dönem ve 2018-TUS 2. Dönem puanlarını öğrendikten sonra, ilgili imtihan dönemi için seçim işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr adresinden öğreneceklerdir.

Adaylar tercihlerini yaparken, seçim süresince ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak olan tercih kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir.

Tercihlerinde değişiklik gerçekleştirmek isteyen adaylar seçim süresi içinde internet aracılığıyla tercihlerini değiştirebileceklerdir. Kayıtlı tercih süresi açık havada tercihlerde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

45 PUAN ZORUNLULUĞU

Her bir uzmanlık dalına hangi puana göre seçme yapılacağı ilgili tablolarda gösterilmiştir. Kontenjan tablolarında yer alan programlara, ilgili Ağırlıklı Mesleki Veri Sınavı Puanı 45 veya daha yüksek olanlar arasından seçme yapılacaktır. Yerleştirmede alınacak Ağırlıklı Mesleki Veri Sınavı Puanı 45’ten düşük olanlar o puan türüyle öğrenci alan programlar için yapılan yatirma işlemine dâhîl edilmeyeceklerdir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER