SON DAKİKA

Haber Rizem

Türk aileye Selanik ’te atak

Türk aileye Selanik ’te atak
Bu haber 10 Eylül 2018 - 10:26 'de eklendi ve 183 views kez görüntülendi.

Özören ailesi, karayoluyla cumartesi akşamı Selanik ’e geldi ve sahilde dolaşmak için araçlarını Tsimiski Caddesi ’nde bir sokağa park etti. Aile, otel bulabilmek için yeniden araçlarına dönerken, yüzleri maskeli ve ellerinde Yunan bayrakları taşıyan 15-20 şahsiyet fanatik bir grupla karşılaştı.

FANATİKLER SALDIRDI

Selanik ’te 5 bin kişinin katıldığı ‘Makedonya Yunan ’dır ’ sloganlı mitinge katılan ve sonradan şehir merkezindeki araç ve dükkânlara saldırıp polisle de çatışan gruptakilerden biri, Mehmet Özören ’in eşi ve kızını başörtülü görünce “Bunlar Makedon” diye bağırdı. Fanatik grup, korku içinde kaçmaya çalışan Özören ailesini kovalamaya başladı.

Özeren ailesi, kapısı açık bir apartmana sığındı ve kapıyı kapattı. Fanatik gruptakiler kapıyı kırmaya çalışırken apartmanın Yunan sakinleri Özören ailesine sahip çıktı. Apartmandaki bir daireye götürülerek can güvenlikleri sağlanan Özören ailesi Türkiye ’nin Selanik Başkonsolosluğu ’nu aradı. Kısa bir zaman daha sonra Başkonsolosluk görevlileri ve sivil Yunan polisler olay yerine geldi. Özören ailesi tehlikesiz bir şekilde uzaklaştırıldı.

Türk aileye Selanik ’te saldırı

LİNÇ EDİLECEKTİK

Selanik Güvenlik Müdürlüğü ’ne ifade vermeden önce park halinde bıraktıkları araçlarının yanında giden Özören ailesi, arabalarını her yeri taşlanmış, arka camı kırılmış, plakası sökülüp atılmış ve siyah boya ile daire içinde haç işareti çizilmiş halde buldu. Bağımsızlık ’e konuşan Mehmet Özören “Neredeyse linç edilecektik. Eşim ve kızım şoka girdiler. Fiili baskı görmedik ama fazla korktuk. Canımızı kuvvet kurtardık. Bize yardımcı olan apartman sakinlerine teşekkür ederiz” dedi. Özören ailesi dün Selanik ’ten ayrıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER