SON DAKİKA

Haber Rizem

Trump’ın Evanjelistlerle yaptığı dua

Trump’ın Evanjelistlerle yaptığı dua
Bu haber 05 Ağustos 2018 - 5:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Videoda Trump ’ın yanına bulunanlardan Evanjelik Haham Kirt Schneider, eliyle Trump ’ın yüzünü kapatarak yaptığı duada şunları söylüyor:

“Tanrıyla ilişki kurabilen yalnızca iki ülke varolmuştur. Amerika ve İsrail. Baba Tanrı Yeşua’nın adıyla… Eğer bu adamı Oval Ofis’e getirirsen.. Kulların için sana hayır dualar ediyorum. Tanrım, senin rızan için, celalin ve krallığın için, Donald Trump’a olan sevgin için…

Donald Trump, Tanrı seni kutsasın ve korusun… Tanrı okumuş yüzünü sana göstersin ve sana lütufta bulunsun. Tanrı yüzünü sana çevirsin ve sana esenlik versin. Tanrım, kullarını yöneticilik etmesi için Süleyman’a hikmeti veren sensin. Tanrım, eğer bu adamı bu ülkedeki en yüksek makama getirirsen, biz senin celalini, bu ülkede, İsa’nın adıyla görülene dek yüceltileceğin bir hikmet için dua ederiz.”

Trump’ın Evanjelistlerle yaptığı dua

“ONUN BAŞARILI OLMASINI ENGELLEYECEK BİR TABANCA YOK”

Hahamın konuşmasının ardından Donald Trump’ın yanında duran evanjelik vaize Paula White ise yaptığı duada şunları söylüyor:

“Tanrım, şu lahza onu İsa’nın kanıyla muhafaza ediyoruz. Şükürler olsun ama aleyhinde başarılı olmasını engelleyecek bir tabanca değil. Ona karşısında gelecek bir şey Tanrı’nın sözüne göre kınanacaktır. Biz elimizi onun üzerine koysak bile senin elin defalarca onun üzerinde olsun. Seninle ve Tanrı’nın ruhuyla çok daha şaşılacak kadar güzel bir münasebeti olsun.”

ERDOĞAN DA EVANJELİSTLERE DIKKAT ÇEKICI ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İnovasyon ve Girişimcilik Haftası Kapanış Töreni’nde yaptığı konuşmada Kudüs’ün İsrail’in başkenti kabul edilmesi kararına tepki göstererek “Alınan karar provokasyon, ardından evanjelistler var. Kanımca sayın başkandan dinlemiş birisiyim, süreci biliyorum” demişti.

EVANJELİSTLER KİMDİR?

Evanjelistler günümüzde ABD’de Hıristiyan toplumunun radikal ve tutucu kanadı olarak görülüyor.

Yahudilerin “Tanrı’nın seçilmiş halkı”, Kutsal Topraklar’ın da Yahudilerin malı olduğuna inanıyorlar.

Yahudilerin yeryüzüne etken olacakları inancını içeren bu topluluk “Siyonist Hıristiyanlar” olarak da biliniyor.

Özellikle Afrika’da Hıristiyanlık inancını yaymak için birçok bölgeye gönderilen papazların da bu gruplara tabi olduğu söyleniyor.

Başta ABD edinmek üzere bazı ülkelerin parlamento veya yönetim birimlerinin içine yerleştirilmek suretiyle incelemeler yaptıkları ve masonik faaliyetler yürüttükleri kimi vakit delillerle birlikte açıklanıyor.

ABD’de Başkan Yardımcısı Mike Pence de önde gelen bir evanjelist olarak biliniyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER