SON DAKİKA

Haber Rizem

TRT Genel Müdürü: Eurovision düzelirse katılırız

TRT Genel Müdürü: Eurovision düzelirse katılırız
Bu haber 04 Ağustos 2018 - 23:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, İbn Haldun Üniversitesi göre düzenlenen, öğrencileri, alanında bilirkişi isimler, akademisyenler ve kanaat önderleriyle bir araya getiren “Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi”nde, öğrenim ve meslek hayatındaki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

TRT’nin tarihinin 1927’ye dayandığına değinen Eren, “Az Daha 100 yılı doldurmuş bir kurumun kendi geleneği, kendi kültürü, kendi alışkanlıkları oluyor. TRT’nin de bir kurum kültürü var. TRT, gerçi tek bir karakter olarak değil, bir aile olarak tarif edebileceğimiz bir kurum.” diye konuştu.

TRT Genel Müdürü: Eurovision düzelirse katılırız

“EUROVİSİON’DAN BAŞKA ÜLKELER DE ÇIKTI”

TRT Genel Müdür İbrahim Eren, Eurovision Şarkı Yarışması’na ilişkin soruya şu karşılığı verdi:

“şimdi katılmayı düşünmüyoruz. Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. bir de ulus yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, ‘Aynı anda hem erkeğim keza kadınım’ diyen birini saat 21.00’de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ancak. Avrupa Yayıncılar Birliğine, Eurovision’la ilgili olarak ‘Siz saptınız değerlerinizden.’ dedim. Bundan nedeniyle başka ülkeler de çıktı. Orada bir hafıza karmaşası var. O düzelirse bitmiş Eurovision’a gireriz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER