SON DAKİKA

Haber Rizem

TRT Çocuk’a saldırıyorlar

TRT Çocuk’a saldırıyorlar
Bu haber 06 Ağustos 2018 - 0:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Maysa ve Bulut adlı çizgi filmdeki bir sahneye sapık, hastalıklı kafalarca çirkin anlamlar yüklendi. Twitter ünlüleri ve kimi internet haber siteleri bu alçak yakıştırmayı yaymak için adeta birbirleriyle yarıştı.

SAHNEYİ BİLE AÇIKLAMAK ZORUNDA KALDILAR

Görüntülerde bir kişinin eşeğe cinsel tacizde bulunduğu iddialarının peşinde TRT Çocuk’tan izah etme geldi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bugün bir takım sosyal medya hesaplarından bilinçli bir şekilde servis edilen TRT Çocuk kanalına dönük iftira dolu yayınlar üstüne aşağıdaki açıklamanın gereği doğmuştur.

TRT Çocuk kanalımızda yayınlanan Maysa ve Bulut isimli çizgi filminde bulunan kasırga sahnesinde cümbür cemaat telaşla koşturarak zararı eksilmek için çaba harcarken, bir oba sakini de eşeğini korumak için ahıra götürmeye çalışmaktadır.

Rüzgardan ötürü sallanan şalvarın göründüğü bu sahne; hastalıklı bir zihnin ürünü olarak hafıza dışı bir iftirayla yorumlanmıştır.

Maalesef bir takım haber siteleri de bu hastalıklı zihniyetin maksatlarına iki taraflı olarak TRT Çocuk kanalına yönelik büyük bir iftiraya yayınlarında yer vermişlerdir.

Kendi sapık yaklaşımlarını; TRT Çocuk ve yörüklerin hayatının anlatıldığı ”Maysal ve Bulut” çizgi filmini de cihaz eden bu bayağılık iftirayı, tüm varlığımızla ve inancımızla reddediyoruz.

TRT Çocuk kanalına bu türden iftiralarla dil uzatmaya tevessül edenleri milletimiz huzurunda bir kere daha lanetlediğimizi tekrarlamak istiyoruz

Zorunlu bütün hukuki süreçlerin başlatıldığını kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER