SON DAKİKA

Haber Rizem

Suudi Arabistan Toronto uçuşlarını durdurdu

Suudi Arabistan Toronto uçuşlarını durdurdu
Bu haber 07 Ağustos 2018 - 8:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Suudi Arabistan Hava Yollarından yapılan yazılmış açıklamada, gelecek pazartesi gününden itibaren Kanada’nın Ontario eyaletinin merkezi Toronto’ya karşın gidiş-dönüş seferlerinin durdurulacağı ifade edildi.

UÇUŞLAR DURDURULDU

Açıklamada, Toronto’ya yapılan rezervasyonların askıya alındığı belirtilerek, daha önceden alınan tüm biletlerin iptal ve iadesinde herhangi bir kısıtlama yapılmayacağı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, Toronto yolcuları için alternatif çözümler bulunacağı kaydedildi.

İLİŞKİLER ASKIDA

Suudi Arabistan güvenlik makamlarının, bazı insan hakları aktivistlerini gözaltına almasının peşinde Kanada’dan yapılan talimatlar, iki ülke arasında diplomatik krize niçin olmuştu.

Suudi Arabistan Toronto uçuşlarını durdurdu

Suudi Arabistan, bu sabah, Kanada’nın Riyad Büyükelçisini istenmeyen kişi ilan ettiğini, ülkeyi terk etmesi için 24 saat zaman verdiğini ve Kanada’yla tüm ticari ilişkileri dondurduğunu duyurmuş, hem Kanada’yla eğitim, burs ve öğrenci değişimi programlarını da durdurduğunu açıklamıştı.

ABD menşeli yayın kuruluşu Bloomberg’e kadar, Suudi Arabistan’ın 2006’dan bu yana Kanada şirketlerindeki yatırımları, yaklaşık 6 milyar dolara ulaşıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER