SON DAKİKA

Haber Rizem

Suriyeliler Reuters’a konuştu: Önce Allah daha sonra Türkiye

Suriyeliler Reuters’a konuştu: Önce Allah daha sonra Türkiye
Bu haber 08 Ağustos 2018 - 9:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İngiliz Reuters ajansı Suriye’nin nabzını tutan bir haber yayınladı. Reuters ’a konuşan bir Suriyeli Türkiye’nin bölgede gerçekleştirdiği faaliyetlerin ne değin yardımcı olduğunu bir defa daha gözler önüne serdi.

Suriyeli “Bizi önce Allah koruyor, sonradan da Türkler” diye konuştu.

“KORUMA ÖNCE ALLAH’TAN SONRA TÜRKLERDEN”

Reuters ’a konuşan köy sakinlerinden 33 yaşındaki Muhammed el Yusuf, Türkiye’nin bölgede gerçekleştirdiği faaliyetlerin meyvelerini verdiğini ve bölgede ne dek etkili bir rol üstlendiğini bir kez daha dünyaya gösterdi.

El Yusuf, “Koruma önce Allah ’tan kazanç, sonradan da Türkler” yorumunda bulundu. Türk askerinin varlığının kısmi güvence sağladığını gösteren El Yusuf, rejim saldırılarına karşı Türkiyenin kendilerini koruduğunu, güvenceleri olduğunu belirtti.

Suriyeliler Reuters'a konuştu: Önce Allah sonra Türkiye

GÖZLEM NOKTALARI EN MANÂLI ETKEN

Türkiye, Rusya ve İran ile yaptığı anlaşma çerçevesinde çatışmasızlık alanı bildiri edilen Suriye ’nin İdlib bölgesinde 12 askeri gözlem noktası kurdu. Bu sayede İdlib ’e yönelik saldırılar azalırken yerinden yurdundan olan alan sakinleri de köylerine, evlerine dönme fırsatı buldu.

Suriye ’nin güneyindeki Kuneytra ve Dera ’da kontrolü sağlayan Esad rejimi, son dönemde kuzeydeki İdlib ’i yeni niyet belirten talimat yaptı. Rus yetkililer de İdlib ’e de sıranın geleceği yolunda açıklamalarıyla dikkat çekti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER