SON DAKİKA

Haber Rizem

Suriye İdlib savaşına hazırlanıyor

Suriye İdlib savaşına hazırlanıyor
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 9:42 'de eklendi ve 112 views kez görüntülendi.

Suriye’de Esad rejimi son savaş için hazırlıkalrını yapıyor. Muhaliflerin elindeki İdlib’e karşın işlem hazırlığına girişen rejim, İdlib yakınlarındaki askeri yığınaklarını kuvvetlendiriyor. Muhalif orduları ise tünel, hendek ve siperler kazarak mümkün saldırılara aleyhinde savunma pozisyonu almaya çalışıyor.

TÜRKİYE SINIRINA DAYANDI

Savaş tedirginliği yaşayan Suriyeli siviller, şehir merkezlerini çoktan boşalttı. otobüslerle tahliyeler gerçekleştirilen bölgede insanlar kırsala göç ederken, Suriyelilerin göçü Türkiye sınırına değin dayandı.

Türkiye’nin yerleştirdiği güvenlik duvarının Reyhanlı tarafının anında arkasındaki Suriye’nin Atma bölgesine gelen mülteciler muhtemel bir asldırı durumunda Türkiye’ye sığınmak için bekliyor.

Suriye İdlib savaşına hazırlanıyor

MUHALİFLER SAVUNMA POZİSYONUNDA

Beşar Esad rejiminin işlem ihtimaline karşı savunma hazırlıklarını sürdürüyor.

Esad rejimi, garantörü Rusya’nın muhaliflere verdiği taahhütlere karşın, son 2 aydır İdlib’e yığınak yapıyor. Buna karşılık muhalifler de savunma pozisyonlarını yükseltmek için yeni hatlar oluşturuyor.

Suriye İdlib savaşına hazırlanıyor

İdlib kırsalı ve güneyindeki Hama ilinin Gab Ovası’nı çevreleyen savunma hattı yaratıcı muhalifler, bu bölgelere fazla sayıda destek baskı gönderiyor, hendekler ve tüneller açıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER