SON DAKİKA

Haber Rizem

Soykırımcı Myanmar’a ilk darbe Türkiye’den geldi!

Myanmar Devleti’nin Müslümanlar’a yönelik başlattığı soykırımın ardından Türkiye’deki hackerlar harekete geçti. Saldırıların devam etmesi bekleniyor.

Soykırımcı Myanmar’a ilk darbe Türkiye’den geldi!
Bu haber 30 Ağustos 2017 - 10:14 'de eklendi ve 515 views kez görüntülendi.

Myanmar Devleti, Müslümanlar’a yönelik soykırım başlatırken, son bir haftada 3 bin Müslüman’ın katledildiği belirtiliyor. Ülkenin ‘Nobel Barış Ödüllü’ lideri ise Ang San Su Çi ise ‘terörist’ ifadesini kullanarak katliamdan Müslümanlar’ı sorumlu tutuyor.

Arakan’da zulüm devam ederken henüz dünya, özellikle de İslam aleminden güçlü bir ses yükselmiş değil. Olaylara daha fazla kayıtsız kalamayan Türkiyeli hackerlar ise Myammar’a yönelik saldırı başlattı.

MYANMAR DEVLETİ ACİZ KALDI

Ay Yıldız Team, Myanmar’ın Doğal Kaynaklar ve Çevre Koruma Bakanlığı’na ait resmi siteyi ele geçirdi. Gece saatlerinde ele geçirilen site için Myanmar Devleti ise hala bir çözüm üretebilmiş değil. Bu saldırının, Arakan’daki zulme kayıtsız kalmayan diğer gruplara örnek olması bekleniyor.

ÜLKELERİ KAOSA SÜRÜKLEYEN YENİ BİR SAVAŞ

Öte yandan siber savaş; kara, hava ve denizden sonra dördüncü savaş şekli olarak kabul ediliyor. Enerji nakil hatları ve bankacılık sistemi gibi alanlara saldırı yapıldığında, hedef alınan ülkede adeta kilitleniyor. Böyle bir durumda ise ülkenin kaosa sürüklenebileceği belirtiliyor.

Haber7

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER