SON DAKİKA

Haber Rizem

Şırnak ile Cizre arası 20 dakikaya düşüyor

Şırnak ile Cizre arası 20 dakikaya düşüyor
Bu haber 03 Ağustos 2018 - 17:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şırnak ile Cizre ilçesi aralarında, 1997 ’de ihalesi yapılan ve 1998 ’de inşaatına başlanan ama terör saldırıları sebebiyle bitirilemeyen duble yol, tamamlanma aşamasına geldi.

İKİ TÜNEL VAR

Cudi Dağ ’ında 700 ve 800 metre uzunluğunda iki tünel ve 365 metre uzunluğunda bir viyadük yapılan yol için araştırmalar bütün hızıyla sürüyor.

45 DAKİKALIK YOL, 20 DAKİKAYA DÜŞECEK

Ağustos ayında trafiğe açılması planlanan yol ile 45 dakika olan Şırnak-Cizre arasındaki uzaklık 20 dakikaya düşecek ve Şırnaklılar 21 takvim hayallerine kavuşacak.

Şırnak ile Cizre arası 20 dakikaya düşüyor

PKK KESINTISIZ SALDIRDI

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Cizre-Şırnak karayolunun hikayesinin bile tek başına, bölücü terör örgütünün karanlık yüzünü göstermeye yettiğini vurguları. Yolun 1997 ’de ihale edildiğini ve 1998 ’de inşaatına başlandığını anımsatan Aktaş, “Toplam uzunluğu 37 kilometre fakat hala tamamlanamamış. Çünkü terör örgütü kesintisiz buraya saldırmış. Meslek makinelerini yakmış, işçileri kaçırmış. Çalışan işçilerimizin güvenliğini bölge korucularımızı, askerlerimizi maalesef şehit etmiş. Ve maalesef bu yol bugüne değin kalmış. Fakat geçtiğimiz dönem içerisinde terörle mücadelede gösterilen etkin uğraş sonucunda o bölgeler terörden temizlendi. Ve inşaatlar başladı, hızlıca devam ediyor. Bir aksilik olmasa haziran sonu ya da temmuz başında hizmete açacağız. Bu Şırnak insanı için çok büyük bir hizmet. koskocoman bir yatırım ve bizi çok rahatlatacak bir yoldur” dedi.

Şırnak ile Cizre arası 20 dakikaya düşüyor

DUBLE YOL

Yolun açılmasıyla Şırnak-Cizre arasının 37 kilometreye ineceğini anlatan Vali Ataş, “Geniş ve duble bir yol olacağı için çok süratli bir ulaşım sağlanacak. Şu an takriben 45/50 dakika olan Şırnak/Cizre arası yol azami 20 dakikaya inmiş olacak. İnsanlarımıza büyük bir hizmet üretilmiş olacak.

Şırnak ile Cizre arası 20 dakikaya düşüyor

500 MİLYON LİRALIK DEV YATIRIM

Burada 2 tane tünel var yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda. Cudi Dağın altından geçen iki tane tünel. Tekrar 1 viyadük var iki tüneli birbirine bağlayan bir viyadük. koskocoman bir yatırım, yaklaşık 500 milyon yatırım bedeli olan bir yatırımdır” diye konuştu.

Şırnak ile Cizre arası 20 dakikaya düşüyor

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER