SON DAKİKA

Haber Rizem

Şenol Güneş: Milli takımı çalıştırmak isterim

Şenol Güneş: Milli takımı çalıştırmak isterim
Bu haber 11 Eylül 2018 - 14:17 'de eklendi ve 105 views kez görüntülendi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, bir basın toplantısı düzenledi. Güneş, yabancı sayısı ve ulusal takım hakkında konuşan Güneş, adı sıkça magazin basınında meydana çıkan Karius’a da mesaj yolladı. “Bu sene mukavelem bitiyor. Sırbistan’da soruya yanıt verirken, doğaçlama bir yanıt verdim. Beşiktaş’tan ayrılma durumum değil lakin ayrılırsam da kulüp takımından fazla milli takımı tercih ederim. Bazen bakıyorum, bazı kulüpler dışında 3-4 yıl çalışmanın doğru olacağını düşünmüyorum. Başakşehir ve birkaç kulüp hariç… Ya kesintisiz iyi sonuçlar almanız lazım, ya da uzun süreli kalmamak gerekir. Beşiktaş’ta çalışıyorum. Beşiktaş’tan ayrılmam için Beşiktaş’ın istemesi gerekir. Lakin zaten mukavelem bitiyor. Oradan önerge gelmesi gerekli. Mukavelemi de onlar yaptı.”
“Yabancı için kriterler çıkmıştı biliyorsunuz. Bana o gün sordular. 14 doğum tarihi mi dedim. Hürmet duyduk, kurallara uyduk. Bizde düşünceler var fakat uygulama ve yoklama sıkıntısı var. O zaman Fatih Öğretmen, futbol direktörü olduğu için görüşlerini belirtti. Ben hala sayının azalması gerektiğini söylüyorum. Olabilir, karar aldılar. Biz de uyduk. Kararı ben vermiyorum ama düşüncemi de söylüyorum. Ne dendi? Teşvik üzerinden getirildi, uygulandı mı? Asla uygulanmadı. Bugün 14 de sakıncalı, özgürlük olsun. Ne kalıyor geriye doğru? Fatih Öğretmen’nın vaktinde çok eski, yapılıyordu. Benim zamanımda da yapılıyordu. Fakat ben bunlara konuşmadım. Yabancı konusunda ben bir yanlış yapmadım. Socrates’in dediği gibi ‘Haksız yere kocamı götürüyorlar, ya haklı yere götürselerdi?..”
“Karius’la ilgili magazinsel konuyu söyledim. O da bunu seviyorsa, dürüst yok. Yakışıklı, akıcı, karakterli elde etmek hoştur ama kayda değer olan sevilen, sayılan biri almak ve akıcı iş yapmaktır. Şeklen başka türlü olmanız size bir imtiyaz getirmez.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER