SON DAKİKA

Haber Rizem

Saraybosna’da Nuri Bilge Ceylan telaşı

Saraybosna’da Nuri Bilge Ceylan telaşı
Bu haber 07 Ağustos 2018 - 15:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

10-17 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek festival dahilinde Saraybosna’nın Kalbi Hayat Boyu Başarı Ödülü’nü alacak ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, sadece sinemasıyla değil fotoğraf sanatçısı özelliğiyle de Bosnalılarla buluşacak.

59 yaşındaki sanatçının fotoğraflarından oluşan Türkiye Sinemaskop adlı sergi, 11-31 Ağustos tarihlerinde Bosna Hersek Sanat Galerisi’nde ziyaret edilecek.

Ünlü senarist ve yönetmenin Ahlat Ağacı, Çok Eskiden Anadolu’da, Kış Uykusu, Mayıs Sıkıntısı, Uzakta, İklimler ve Kasaba fimleri de şenlik boyunca sinemaseverlerle buluşacak.

“FANTASTIK BİR YÖNETMEN”

Nuri Bilge Ceylan sinemasının hayranlarından olan Saraybosnalı Sanjin Kocevic, yaptığı açıklamada, “harika bir yönetmen olarak” nitelediği Ceylan’ın filmlerini yakından takip ettiğini aktardı.

Ceylan’ın eşsiz bir sineması olduğunu ve uluslararası alanda elde ettiği başarıların bunu gösterdiğini ifade eden Kocevic, Türk yönetmeni festivalde görmekten büyük sevinç duyacağını sözlerine ekledi.

SFF Organizatörleri daha önce “dünyanın en kıymetli film yazarlarından biri” olarak nitelendirilen Ceylan’ın, karnaval kapsamındaki haysiyet programına katılacağını duyurmuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER