Salarha Tünelinin Yüzde 70’i Tamamlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 10 Numara Projeler arasında yer alan Salarha Tünelinin yapımında yüzde 70’lik bölümün tamamlandığını kaydetti.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize’nin 2023 vizyon çalışmalarından olan “10 Numara Projeler”in 8’ine başlanıldığını kaydederek, devam eden 8 çalışmadan 2’si olan Isırlık Mesire Alanı ve Salarha Tüneli’ni belediye meclis üyeleri ve yardımcılarıyla birlikte yerinde inceledi.

İlk olarak Salarha Tüneli şantiyesini ziyaret eden Başkan Kasap ve beraberindekiler, burada çalışmaların son durumuyla ilgili müteahit firma yetkililerinden bilgiler aldı. Ardından Isırlık’taki mesire alanını inceleyen heyet, burada da Orman ve Su İşleri Bakanlığı 12. Bölge Müdürü Ahmet Usta’dan bilgiler aldı. Yapılan çalışmaların son durumu değerlendirildi.

resat-kasap-incelemede-(4)-001.jpg

SALARHA TÜNELİ’NİN YÜZDE 70’İ TAMAMLANDI

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Salarha Tüneli’nin yüzde 70’lik inşaatı tamamlandı. Bu projenin bir yıl içerisinde önemli bir ilerleme sağlayacağı bilgisini teknik ekipten aldık. Tünelin şehir içerisinde olan yönlendirmelerini belediye olarak karayollarıyla işbirliği içerisinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

resat-kasap-incelemede-(3).jpg

ISIRLIKTA 1. ETAP TAMAMLANDI

Başkan Kasap, “Isırlık projemizin 1. etabı tamamlandı. Şuanda piknik alanı olarak kullanıma açıktır. 2. etap çalışmalarının da ihalesi mart ayında yapılacaktır. Önümüzdeki bir yıl içerisinde önemli ilerlemeler kaydedilerek projemiz tamamlanacaktır. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından bu proje tamamlandıktan sonra belediyemize devri sağlanacaktır.” diye konuştu.

2023 VİZYON PROJELERİMİZİN 8’İNE BAŞLADIK

Başkan Kasap, “Meclis üyelerimiz, yönetimimiz ve ilgili paydaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı ziyaret ederek gelmiş olduğumuz noktayı halkımızın bilgisine sunuyoruz. 10 Numara projelerimiz zaten 2023 vizyon projeleridir. Bu projelerin 8 tanesine başladık. 2023’e kadar inşallah bu projelerin tamamlanmasını sağlayacağız” dedi.

“Belediyemizin bölge müdürlükleri ve il müdürlükleriyle birlikte ortak yürüttüğümü projelerimiz de hızlı bir şekilde devam ediyor” şeklinde konuşan Başkan Kasap, “Çalışmalarımızın son durumunu vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

resat-kasap-incelemede-(2).jpgresat-kasap-incelemede-(1).jpgresat-kasap-incelemede-(7).jpgresat-kasap-incelemede-(6).jpg

resat-kasap-incelemede-(5).jpgresat-kasap-incelemede-(11).jpgresat-kasap-incelemede-(12).jpgresat-kasap-incelemede-(14).jpg

resat-kasap-incelemede-(13).jpgresat-kasap-incelemede-(17).jpgresat-kasap-incelemede-(15).jpgresat-kasap-incelemede-(16).jpg