SON DAKİKA

Haber Rizem

Ruslar, Türklere vizenin kaldırılmasından yandan

Ruslar, Türklere vizenin kaldırılmasından yandan
Bu haber 09 Ağustos 2018 - 10:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki ilişkiler her geçen gün daha iyiye gidiyor.

İki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmesi, turizm sektörünü de memnun etti.

Tatil tercihini Türkiye’den yanlamasına kullanan Rus turistler, otelleri doldurdu.

Türk turizmciler bu ilgiden oldukça memnun kalırken, Rus turizmciler de Türk turistleri ağırlamak istiyor.

TÜRKLERE VİZE KALKSIN

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği Başkanı Sergey Şpilko, Türk vatandaşlarına uygulanan vize şartının kaldırılması gerektiğini söyledi.

Şpilko, “Ben Rusya ile Türkiye arasındaki vizesiz rejimin ortak olmasına çok hevesli olan Rus endüstrisinin menfaatleri açısından söylüyorum. Biz vizelerin kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ruslar, Türklere vizenin kaldırılmasından yana

TURİST SAYISI 2 KATINA ÇIKAR

RST Başkanı  vizelerin kaldırılmasıyla Türkiye ’den Rusya ’ya gelen turist sayısının bir yıl içinde en az iki katına çıkabileceği söyledi.

Şpilko, “Bence, bir sene içinde bu rakam, 2017 yılındaki gibi 120 bin yok, neredeyse 350-400 bin turist olabilir. Yine De, vize rejimi varken bile Türkiye ’den ülkemize gelenlerin sayısı, umarım artacak ve bir yılda 200 bin turisti aşacak.

EN ÇOK TURİST GÖNDEREN 5 ÜLKEDEN BİRİ

İleride vize rejiminin kaldırılması, 1-2 yıl içinde Türkiye ’nin Rusya ’ya en çok turist gönderen beş ülkeden biri konumuna geri dönmesine katkıda bulunacak.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER