SON DAKİKA

Haber Rizem

Rus gezgin gemisi fırtınanın ortasında yan yattı

Rus gezgin gemisi fırtınanın ortasında yan yattı
Bu haber 10 Eylül 2018 - 23:55 'de eklendi ve 194 views kez görüntülendi.

Rusya, Japonya ve Güney Kore arasında bulunan Japon denizine kıyısı yer alan Vladivostok şehrinin açıklarında yelkenli Rus yolcu gemisi fırtına sırasında denizin ortasında kaldı.

ÇOCUKLAR VE KADINLAR VAR

Geminin bir tarafının sular içerisinde kaldığı olayda gemi yaklaşık olarak 40 derece dalgalara yattı. Gemide bulunan yolcular ise batma tehlikesi yaşamış gemide büyük dehşet yaşadı.

Gemi kaptanı kadar çekilen görüntülerde yolcuların çığlıklar attığı, denize düşmemek için geminin demirlerini tuttukları, bir takım yolcularında birbirine sıkıca sarılarak birbirlerini koruduğu gözlendi. Uzunca süren olayda yolcular arasında çocuklar, gençler ve kadınlarında olduğu gözlendi.

KAPTAN HAKKINDA IŞLEM BAŞLATILDI

Gemide yaşayan paniği telefon kamerasıyla çekerek sosyal medya hesabına atan gemi kaptanının çekim esnasında kahkahalar atarak yolcuların durumuna güldüğü gözlendi. Rusya denizcilik kanunlarına kadar gemi kaptanının lisansının iptal edileceği öğrenildi. Gemi kaptanının tehlike hemen yolcuların tümünün gemi içerisine alması, can simitleri dağıttırması ve güvenliklerinin sağlaması gerekirken gemi kaptanı video çekerek yolcuların canını tehlikeye attığı için görevden uzaklaştırılacağı öğrenildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER