SON DAKİKA

Haber Rizem

Rizede Gürcü Dil Eğitimi

Rize Belediyesi ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından “1. Kur Gürcü Dili Eğitimi” RTEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte salonunda başladı.

Rizede Gürcü Dil Eğitimi
Bu haber 27 Aralık 2017 - 11:06 'de eklendi ve 1.721 views kez görüntülendi.
36 Kursiyerin katıldığı Gürcüce kursu RTEÜ Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Harun Çimke tarafından veriliyor.
Eğitimde öğrencilerin Gürcüce okuma, yazma, dinleme, anlama ve konuşma alanlarında yetkin hale gelmesi hedefleniyor.
KARADENİZ’DE İLK
Açılış kursunda bir konuşma yapan Gürcistan-Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze, “Burada birlikte bulunduğumuz için ve Gürcüce dili seçtiğiniz için sizlere ve bu kursun gerçekleşmesi için çaba harcayan Rize Belediyesi ve Üniversiteye çok teşekkür ederim. Burada Gürcü Dili ve Edebiyatı Bölümü var ve Karadeniz’de ilk kez Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Gürcüce dil eğitim kursu veriliyor. Bizim ülkemizde de Üniversitelerimizde Türk Dili ve Edebiyatı öğretiliyor. Halkımız Türkçe’yi öğreniyor ve konuşuyor. Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Programa, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Sultan Yılmaz, Gürcistan-Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Bilgin katıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER