SON DAKİKA

Haber Rizem

Rize İşi Mimari! Arazisi Elverişsiz Olunca Çatının Üzerine Ev Yaptı

49 yaşındaki Rizeli, yeterli arazi olmadığı gerekçesiyle babaevinin çatısına taşıyıcı kolonlar yerleştirdi. Ardından onun üzerine de 2 katlı diğer evi inşa etti.

Rize İşi Mimari! Arazisi Elverişsiz Olunca Çatının Üzerine Ev Yaptı
Bu haber 19 Nisan 2018 - 9:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize’nin Pazar ilçesi Şendere Köyü’nde 49 yaşındaki Basri Solak isimli vatandaşın arazisi ev yapmaya elverişli olmayınca bulduğu yöntem görenleri şaşkına çevirdi. Kendilerine ait arazide ağabeyinin evinin hemen üst kısmında ev yapmaya başlayan Solak, evinin kolonlarından 4’ünü yerleştireceği yerde sorun yaşayınca pratik bir çözüm buldu. Solak, evinin 4 kolon direğini ağabeyinin evinin çatısından içeri alarak alttaki evin temelinin üzerine oturttu. Basri Solak bu şekilde kendisine yeni bir ev yapmış oldu.

”ÇOK DA GÜZEL OLDU”

Bulduğu pratik çözümle ilgili açıklamalarda bulunan Basri Solak, “Arazi şartlarını görüyorsunuz, bölgedeki eğimden dolayı bu tip yerlerde ev konumlandırmak çok zor. Bizde mevcut olan imkanlarımızı değerlendirerek böyle bir yola başvurduk. Yaparken önce nasıl olur gibi telkinlerde bulunuldu ama aşağıdaki evin temeli 4 kat üzerine atıldığı için geriye doğru inşaatı sürdürdük. Hiçbir sorun olmadı çok da güzel oldu. Ağabeyimle iç içe yaşıyoruz, sorun olmuyor” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER