Rize Güvenlik Müdürü Vuruldu, Bakan Asil’dan Ilk Tanımlama Geldi

Rize Emniyet Müdürü Vuruldu, Bakan Soylu'dan Ilk Tanımlama Geldi
Rize Emniyet Müdürü Vuruldu, Bakan Soylu'dan Ilk Tanımlama Geldi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi, İl Güvenlik Müdürlüğü binasında bir polis memurunun silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda Güvenlik Müdürü şehit olurken, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile 2 koruma polisi de yaralandı.

BAKAN SOYLU’DAN BIRINCIL AÇIKLAMA

Mevzuyla ilgili bir izahat icra eden İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, “Bakan Yardımcımız ve Güvenlik Müdürümüz Rize’ye gidiyor. Vakayla ilgili derin bir araştırma yapılacak, teferruatlar incelenecek” ifadesini kullandı.

KAHREDEN HABER GELDİ

Atak sonrası Rize Devlet Hastanesine kaldırılan Rize İl Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

RİZE GÜVENLIK MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ KİMDİR?

İl Güvenlik Müdürümüz Sayın Altuğ Verdi, 1972 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1989 senesinde Polis Kolejinden, 1993 senesinde Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Güvenlik Müdürlüğü, Adana Güvenlik Müdürlüğü, Birleşik Milletler Kosova Uzlaştırma Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barıştırma Gücü, Mersin Güvenlik Müdürlüğü, İstanbul Güvenlik Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında diğer rütbelerde vazife yaptıktan sonrasında 28.12.2016 tarihinde 1.Derslik Güvenlik Müdürlüğüne terfi etmiştir.

Keza, Sayın İl Güvenlik Müdürümüz ülkemizi ABD ve Almanya başta edinmek suretiyle bir çok yabancı ülke nezdinde düzenlenen görüşme ve programlarda temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Altuğ Verdi, 19.08.2017 tarihindeki Devlete Ilişik Gazete’de gösterilen ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Güvenlik Müdürü olarak atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Bir Polis Memuru Tarafından Şehit EdildiRize Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi, Bir Polis Memuru Tarafınca Şehit Edildi