SON DAKİKA

Haber Rizem

Rize Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi vuruldu… Saldırganın kimliği belli oldu

Rize Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi vuruldu… Saldırganın kimliği belli oldu
Bu haber 11 Aralık 2018 - 16:38 'de eklendi ve 2.211 views kez görüntülendi.

Edinilen bilgiye göre, Rize Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi, beraberinde personel müdürü ile birlikte makamında tayini sebebiyle bir trafik polisi ile görüştü. Talebi reddedilen trafik polisi, silahını çekerek Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye alev etti. Saldırıda Verdi ve yanına yer alan iki kişi yaralandı.


Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi…

Olayın ardındaki çevik zor ve özel harekat ekipleri binaya girdi.

Polis, yapı ve çevresinde geniş emniyet önlemi aldı.

Rize Emniyet Müdürünü şehit eden polis memurunun, Trafik Şube’de tahsis yapan İ.H.Ş olduğu belirtildi

Vali Çember saldırının detaylarını açıkladı

Rize Valisi Kemal Çeber, yaşanan hücum maceralı ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.

“Altuğ müdürümüz şehit olmuştur, iki arkadaşımız yaralıdır. Şube müdürümüz bundan başka Altuğ müdürümüzün koruması… Olayı gerçekleştiren de maalesef Derepazarı ilçemizde görevli trafik polisi arkadaşımız. Bugün emniyetin gösterme günü, herkese samimi olarak sarılan Altuğ müdürümüz, arkadaşlarla görüşüyor. O arkadaşla da görüşüyor, dost dememek gerekli, onunla görüşüyor. Bunlar görüşmeye girerken gerekli tedbirler alınmakla beraber, görüşmeden sonradan dışarıda çıkıyor. Polis memuru tabanca teçhizatını alıyor çok ani ve seri bir şekilde makama geri dönüyor ve sonra hiçbir şey demeden, orada Altuğ müdürümüz ve personel şube müdürümüz var. Önce onları, daha sonra da içeriye müdahale için giren koruma arkadaşımızı yaralıyor. Altuğ müdürümüz buraya geldiğinde durumu oldukça ağırdı. Arkadaşlar her türlü müdahaleyi yaptı fakat maalesef kaybettik. Mekanı cennet olsun. Bu arkadaşımız burada bir üniversite kazanmış, il merkezine varmak istemiş, bu alıcı talepleri olmuş. Bu sanıyorum uygun görünmeyen. Ben ona polis memuru diyemiyorum, o hainle ilgili de bir şeyler sorduk. Bu sıkıntısının dıştan gürültüsüz, sakin, kendi halinde tanıdık birisi. Emrindeki o bunun cezasını çekecek. Fakat olan Altuğ müdürümüze oldu.

Cumhurbaşkanı Fuat Oktay: Altuğ Verdi boynundan vuruldu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay konuyla ilgili izah etme yaptı. Oktay şunları söyledi: Bugün saat 14.50 sıralarında İl Güvenlik Müdürlüğü binası içinde, Derepazarı İlçe Emniyet’inde kadrolu polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu, İl Emniyet Müdürü görüntü gününde tayin talebiyle makama çıktığı esnada meçhul bir nedenle İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi boynundan, personel müdürü Ercan Polat’ı sol göğüs ve sırtından, polis memuru Yiğit Can Köksal’ı bacağından yaralamıştır. Bütün yaralılar Rize Devlet Hastanesi’nde çare küskün durumda lakin ne eyvah ama İl Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi, hastanede yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştur. Allah rahmet eylesin.

Süleyman Aristokrat’dan açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, olaya ilişkin yaptığı açıklamada, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin hastanede olduğunu belirterek, “İnşallah doktorlarımız kurtarmak için uğraş gösteriyor. Olayla ilgili derin ayrıntıyı arkadaşlar ifade edecekler. Bakan Yardımcımız ve Emniyet Genel Müdürümüz Rize’ye hareket ediyor.” dedi. Bakan Aristokrat, olayın ardındaki Rize’ye gidiyor.

Altuğ Verdi kimdir?

Rize Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi, 1972 yılında İstanbul ’da doğdu. Verdi, 1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun oldu. Mezun olduktan İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Güvenlik Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşik Milletler Kosova Uzlaştırma Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barışma Gücü, Mersin Güvenlik Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında değişik rütbelerde atama yaptıktan daha sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. 19.08.2017 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Emniyet Müdürü olarak atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır.

AYRINTILAR GELİYOR…

öne meydana çıkan haberler

İlk soruda elenmişti, fenomen oldu

Onları sakın atmayın! Sökün

Galatasaray’da dev işlem! 7 isim gönderiliyor

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER