Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Bereket Dua’sını bu hafta Alipaşa mahallesinde vatandaşlarla sabah namazında bir araya gelerek sürdürdü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dr. Reşat Kasap, Bereket Dua’sını bu hafta Alipaşa mahallesinde vatandaşlarla sabah namazında bir araya gelerek sürdürdü. Osmanlı döneminden bu yana sürdürülen gelenek, hayırlı ve bereketli kazanç için Alipaşa Yalı Camii’nde devam etti.
Osmanlı kültür ve geleneğinden günümüze yansıyan esnaf duası geleneğini Mahalle muhtarı Yakup Kocapir, Belediye Başkan yardımcıları, Birim müdürleri ve vatandaşlarla birlikte yapan Başkan Kasap, Bereket dua’sında yaptığı konuşmada; “Toplumumuzda, inancımızda ve kültürümüzde ticaretin bereketli olması noktasında her sabah ‘Bismillahirrahmanirrahim’ diyerek güne başlıyoruz. Toplumumuzdaki duyarlılığı arttırmak noktasında var olan bir geleneği bizde Rize Belediyesi olarak sürdürmeye devam ediyoruz. Her hafta farklı mahallelerde bu geleneğimizin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak için ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz.”dedi.
Bereket Duası’nın ardından heyet, vatandaş ve esnafla mahalle sorunlarını ve belediye çalışmalarını istişare etti.