SON DAKİKA

Haber Rizem

Rektör Çakar 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutladı

Rektör Çakar 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutladı
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 13:59 'de eklendi ve 108 views kez görüntülendi.

DÜZCE(İHA) –Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “30 Ağustos Zaferi ile bütün dünyaya özgür ve egemen yaşama kararlılığını bir kere daha duyuru ederek, şanlı tarihine bir zafer daha kazandırmıştır” dedi.

Rektör Çakar 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde zorlama şartlar aşağı var olma mücadelesi belirten milletimiz, bağımsızlık uğruna verdiği büyük mücadelenin zaferle sonuçlanmasının, 96. sene dönümünü kutlamanın sevinç ve gururunu yaşamaktadır.

Vatan uğruna bayan erkek, minik büyük demeden cepheye koşan kahraman Türk milleti, 30 Ağustos Zaferi ile tüm dünyaya serbest ve bağımsız yaşama kararlılığını bir kez daha ilan ederek, şanlı tarihine bir zafer daha kazandırmıştır. 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muhaberesi; Kurtuluş Savaşı’nda yaşanan zorlukların son aşaması olarak, ülkemizi parçalamak isteyen hainlere karşısında, milletimizin bağımsızlığı, hürriyeti, birlik ve beraberliği uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan her türlü atak karşısında gösterdiği mücadelenin timsalidir. Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna haklı mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ilk olarak edinmek üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, rahmetle; şerefli gazilerimizi minnetle anıyoruz” ifadelerinde bulundu. – DÜZCE

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER