Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde gıda zehirlenmes

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

12 Aralık 2017 Salı 21:16

Rize’de, 120 üniversite öğrencisi gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde eğitim gören bazı öğrenciler, merkez kampüsteki yemekhanede akşam yemeği yedikten bir süre sonra rahatsızlandı.

Mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti görülen 120 öğrenci Rize Devlet Hastanesi ile Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servislerine müracaat etti.

Genel sağlık durumları iyi olan öğrenciler müşahede altına alındı.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, gıda zehirlenmesi şüphesinin ardından her 2 hastanenin acil servisine de personel takviyesi yaptı.

594 öğrencinin yediği akşam yemeği menüsündeki çorba, köfte, patates ve makarnadan inceleme için numune alındığı bildirildi. Hastaneye kaldırılan öğrenci sayısında artış olması bekleniyor.

Üniversite yöneticileri, hastaneleri ziyaret ederek öğrencilerin sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı.

Öte yandan dakikalar geçtikçe hastanelere başvuran öğrenci sayısında ciddi artışlar olduğu bilgisine ulaşıldı.

REKTÖRLÜK VE KREDİ YURTLAR KURUMU 594 ÖĞRENCİ İÇİN ALARMDA !

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ile üniversitenin tüm yetkilileriyle Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Necmettin Yavaşi, Üniversite Öğrenci Konseyi ve ÜNİAK temsilcilerinin hastanelere giderek zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan öğrencileri ziyarette bulunduğu ve öğrencilerle yakından ilgilendiği öğrenildi.

Rektör Hüseyin Karaman’ın talimatıyla yemekte bulunan 594 öğrencinin  tespitinin yapılmaya başlandığı ve Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Necmettin Yavaşi’nin kentteki tüm yurtlarda üniversitedeki yemekten yiyen öğrencilere ulaşmaya çalıştığı bilgisine ulaşıldı.

Ayrıca, rektörlüğün konu hakkında inceleme ve soruşturma başlatacağı öğrenildi.