PKK'dan kaçan terörist: Bayan için Kandil tecavüz aramak
- Gündem

PKK’dan kaçan terörist: Bayan için Kandil tecavüz aramak

Bölücü terör örgütü PKK/KCK, örgütlenme çalışmalarında hemen şimdi ergenlik çağına girmiş ve şahsiyet arayışında olan birçok çocuğu ağına düşürüyor.

Özellikle ergenlerin, ergenlikten kaynaklanan psikolojik özellikleri ve arayışları bu noktada yaklaşık olarak örgüt kadar karşılanır gibi gösteriliyor.

PKK/KCK, sadece toplumsal değerleri değil eden yok, kadın ve bayan kimliğini alçaltan ve bitiren yoz bir yapı olarak ortaya çıkıyor.

PKK/KCK’nın, sözde iddia ettiği etik ve ahlaka varmak gayesinden ne değin uzakta olduğunu ve var olan uyum yerine sözde vadettiği kendi ahlak düzenini, sapkın bir zihniyetin temeli üzerine kurmaya çalıştığı da görülüyor.

PKK'dan kaçan terörist: Kadın için Kandil tecavüz demek

YAŞADIKLARI NEDENIYLE ÖRGÜTTEN KAÇTILAR

PKK/KCK’nın içindeki “cinsel istismar olayları”, yakalanan ya da terör örgütünden kaçan bayan teröristlerin ifadelerine yansıyor.

Teröristlerden A.L, adli makamlara verdiği ifadesinde, nöbet tuttuğu sırada yanına yer alan erkek teröristin somut ve sözlü tacizine uğradığını, bu kişinin kendisine tecavüz etmeye çalıştığını söyledi.

“KIZ ÇOCUKLARI GEBE BIRAKILDI, BEBEKŞERİ ALINDI”

Bu nesil olayları yalnızca kendisinin yaşamadığını, benzerlerine tanık de olduğunu açıklayan A.L, bu nedenle PKK/KCK’dan kaçmaya karar verdiğini söyledi.

Teröristlerden B.B de verdiği ifadede, “Zap Küçük Cilo bölgesine yakın bir noktada bulunan gençlik taburunda, 9-14 yaşlarındaki 30’a yakın kız ve oğlan bulunuyordu. Bir Takım kız çocuklarının hamile kaldığını ve bölgeye en yakın hastanede hamileliklerinin sonlandırıldığına dair sürekli duyum alıyorduk.” diye konuştu.

Teröristlerden M.T, sözde “üstteki seviye” teröristlerin, emri aşağıda bulunan kadın örgüt mensuplarına tecavüz ve cinsel saldırılarda bulunduğunu, bu şahısların konumları nedeniyle olayların üstünün kapatıldığını anlattı.

PKK'dan kaçan terörist: Kadın için Kandil tecavüz demek

“GÜÇLERİNİN YETTİĞİ KADINLARI İSTİSMAR EDİYORLAR”

Teröristlerden K.A ise ifadesinde, şunları kaydetti:

“Örgüt içinde güya komutan düzeyindeki kişiler, örgütteki bayan teröristlere cinsel istismarda bulunuyor. Bunu engelleyecek bir zor orada değil. Erkekler gücünün yettiği kadınları cinsel istismar uyguluyor. Bu konuda mağdur olduğunu bildiğim fazla bayan var. Bu kadınlar örgütün çirkin yüzünü görüp en sonunda PKK’dan kaçtılar.”

PKK'dan kaçan terörist: Kadın için Kandil tecavüz demek

“OYUN ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARA BİLE”

Teröristlerden Y.S de ifadesinde, “Bir kadın için Kandil çağırmak tecavüz demektir. Kandil’de bayan, isteyenin dilediğince kullandığı bir metadır. Güya idareci kadronun cinsel sapkınlığı kadınla da sınırlı değil. Suriye’den kaçırılıp getirilen oyun çağındaki çocuklara bile tecavüz ediyorlar.” dedi.