Ordu’da düzenlenen ve 9 ili kapsayan “Halk Oylaması Bölge Güvenlik Toplantısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek referandum öncesi 9 ilin valileri, jandarma komutanları, emniyet müdürleri ve sahil güvenlik komutanları ile Ordu’da ’Halkoylaması Bölge Güvenlik Toplantısı’ yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında Boztepe’de Radisson Blu Otel’de düzenlenen ‘Halkoylaması Bölge Güvenlik Toplantısı’na, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Sahil Güvenlik Genel Komutanı Bülent Olcay, Ordu, Amasya, Giresun, Gümüşhane, Rize, Samsun, Sinop, Tokat ve Trabzon illerinin Valileri, İl Emniyet Müdürleri, İl Jandarma Komutanları ve Sahil Güvenlik Komutanları katıldı.

Toplantıda, 16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek referandumun güven ve huzur ortamında yapılabilmesi için alınacak güvenlik tedbirleri görüşüldü.

Halkoylamasının huzur ve güven içinde gerçekleşebilmesi, vatandaşların hiçbir baskı ve tehdit ortamına maruz kalmadan hür iradeleriyle seçim yapabilmeleri amacıyla, oylama öncesi, referandum günü ve sonrasını kapsayacak şekilde alınabilecek tedbirler geniş kapsamlı olarak masaya yatırıldı.