SON DAKİKA

Haber Rizem

Ölen çocuklarının spermiyle torun sahibi oldular

Ölen çocuklarının spermiyle torun sahibi oldular
Bu haber 11 Eylül 2018 - 1:58 'de eklendi ve 143 views kez görüntülendi.

ABD’nin California eyaletinde yer alan özel bir klinik, 26 yaşında motosiklet kazasında ölen bekar adamın ebeveynlerinin bu yöntemle torun sahibi olduğunu açıkladı.

İngiltere’de yayınlanan Times gazetesinin haberine göre, adamın cesedi kazadan iki gün daha sonra bulunmuş, çiftin tek çocuğu olan adamın spermleri bulunur bulunmaz dondurulmuştu.

CİNSİYETİNİ BİLE SEÇTİLER

Çiftin adını açıklamasa da “fazla zengin ve ünlü bir aile” olduğunu söyleyen La Jolla adlı klinik, 2015 yılında doğan torun için cinsiyet tercih tekniklerinin kullanıldığını, böylece ailenin isteği üstüne bebeğin erkek doğduğunu duyurdu.

Kliniğin başındaki Dr. David Smotrich, üç yaşındaki çocuğunun İngiltere’de dedesi ve büyükannesi ile olduğunu, yaşlı çiftin bununla beraber çocuğun yasal velisi olarak kaydedildiğini belirtti.

850 BİN LİRA TUTUYOR

Sürecin 60 ila 100 bin sterlin (500 – 850 bin TL) aralarında bir maliyeti olduğunu vurgulayan Dr. Smotrich, çiftin çocuğunun ölmeden önce sperminin kullanımına rıza vermediğini, bu yüzden yapılanın İngiliz hukukuna tarafından suç kabul edilebileceğini de söyledi:

“Çift çocuklarını çok trajik bir şekilde kaybetti ve çaresizce bir torun istedi. Onlara yardımcı edebilmek benim için bir ayrıcalıktı.

“Cansız bir bedenden alınan spermle bir bebek dünyaya getirmek fazla sıra dışı bir durum. Bugüne değin bunu sadece beş defa yaptım.

“Bu çift şüphesiz bir erkek torun istiyordu. İngiltere’de cinsiyet seçme teknikleri hukuki olmadığı için ABD’ye geldiler.”

İngiltere’de de her yıl sıradan beş bebek, babalarının ölümünden sonra dölleniyor. Bebeklerin bir kısmı babaları hayattayken alınan spermlerle, bir kısmı da öldükten sonradan alınan spermlerle döllenerek dünyaya geliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER