SON DAKİKA

Haber Rizem

Muş’ta yalnız yaşayan kadına kaymakamdan ev

Muş’ta yalnız yaşayan kadına kaymakamdan ev
Bu haber 30 Ağustos 2018 - 10:43 'de eklendi ve 91 views kez görüntülendi.

Muş’un Varto ilçesine ast Çaylar köyünde tek başına yaşamış Zerdi Gezer’e (60), Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Nuri Çetin ev yaptırıyor.

Varto Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Çetin, düzenlediği köy ziyaretleri sürerken, ilçeye 20 kilometre uzaklıktaki 70 haneli ve 500 nüfuslu Çaylar köyü sakinlerinin sorunlarını dinledi. Kaymakam Çetin, köyde yalnız yaşayan ve ekonomik durumu iyi olmayan Zerdi Gezer’e konut sözü verdi.

İNCELEMELERDE BULUNULDU

Çetin, kısa sürede inşaatına başlanan Gezer’in evinde, beraberindeki İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Binbaşı İsmail Terzi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanları ile incelemelerde bulundu.

Muş'ta yalnız yaşayan kadına kaymakamdan ev

EVİN İNŞAATI BAŞLADI

Evin bir an önce bitirilmesi talimatını veren Kaymakam Çetin, “Evin inşaatına başladık. Teyzemiz, fedakarca inşaatın başında ayrılmıyor. Biz de devlet olarak vatandaşımızın yanındayız. Muhtarımız burada, köyden vatandaşlarda destek oluyor. Köylüler de burada çalışıyor. Teyzemize güzel bir konut yapacağız. Çayını da içmeye geleceğiz.” dedi.

Eşinin öldüğünü, 4 çocuğunun da evlenerek uzağa gittiğini ve bu yüzden tek başına kaldığını dile getiren Zerdi Gezer ise Kaymakam Çetin’e teşekkür etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER