SON DAKİKA

Haber Rizem

Murat Garipağaoğlu kimdir?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan Murat Garipağaoğlu kimdir? Başarılı dizi ve film oyuncusu Murat Garipağaoğlu aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte biyografisi ve hayatı…

Bu biyografi 27 Aralık 2017 - 19:02 'de eklendi ve 801 views kez görüntülendi.
Murat Garipağaoğlu kimdir?

MURAT GARİPAĞAOĞLU KİMDİR?

Murat Garipağaoğlu, 1 Ocak 1969 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Murat Garipağaoğlu, lise eğitimini 1987 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

Murat Garipağaoğlu, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na katıldı. Birçok ünlü tiyatro oyununda başrol oynadı. Garipağaoğlu Macbeth, Woyzeck, ’Marat Sade gibi ünlü tiyatro oyunlarında başrol olarak oynamıştır.

Başarılı oyuncu 1997 yılında Vasıf Öngören’in kaleme aldığı Zengin Mutfağı adlı tiyatro eserinde rol almıştır. Ardından oyunculuk kariyerine hızlı şekilde devam ederek bir çok sinema ve dizide rol almıştır. Murat Garipağaoğlu oyunculuk da göstermiş olduğu başarı sayesinde 2013 Afife Jale Ödüllerinde En Başarılı Komedi/Müzikal Oyuncusu Ödülüne laik görüldü.

Murat Garipağaoğlu, televizyon ekranlarına sevilen dizi Diriliş Ertuğrul adlı dizide Sadeddin Köpek karakteri ile devam etmektedir.

Murat Garipağaoğlu’nun rol aldığı dizi-filmler;

Çamur
Sahra
Dicle
Bu Son Olsun
Suskunlar
Cinayet
Diğer Yarım
Diriliş Ertuğrul

Murat Garipağaoğlu’nun rol aldığı tiyatro oyunları;

Macbeth
Woyzeck
Marat Sade
Zengin Mutfağı

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER