Muhterem Nur Müslüm Filminin Yapımcısını Dava Ediyor
- Ekonomi

Muhterem Nur Müslüm Filminin Yapımcısını Dava Ediyor

Bugüne değin yaklaşık 5 milyon birey tarafından izlenen “Müslüm” filmiyle ilgili yeni ağız dalaşı çıktı. Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur katıldığı bir programda, “Filmden bir kuruş almadım” demişti. Müslüm filminin ortağı Nuri Şimşek ise Muhterem Nur’un 950 bin lira aldığını söyledi. Şimşek’ın açıklamalarının aslı olmadığını belirten Muhterem Nur, “Nuri Yıldırım bey, benim Müslüm filminden 950 bin TL aldığım hakkında açıklama yapmış. Ben böyle bir para almadım. Aslı olamayan küçük düşürücü sözler için hakkınızda dava açıyorum” dedi.

“2 BİN TL İLE GEÇİNİYORUM”

Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur, katıldığı bir programda Eşi Müslüm Gürses’in hayatını konu bölge Müslüm film ile ilgili de yorumlarını sunarak hayatını nasıl geçindirdiğini açıklamıştı. Muhterem Nur, ‘Yurt dışından ve Türkiye’den aldığım emekli maaşı ile ayda elime 6 bin lira geçiyor, evimin aidatı ve yanımda çalışanların maaşını verdikten daha sonra 2 bin TL kalıyor. Onunla geçiniyorum’ demişti.

MUHTEREM NUR “BİR KURUŞ ALMADIM” DEMİŞTİ

4,5 milyon kişi göre izlenen “Müslüm filmiyle ilgili kafa karıştırıcı bir izah etme da yapan Muhterem Nur “Mustafa Bey’den bir kuruş almadım, almayı da düşünmedim. Para verirse jest olur” demişti. Bunun üstüne filmin yapımcısı Mustafa Uslu şöyle açıklama yapmıştı:

“Tanıştığım ilk günden beri Muhterem Nur hanımefendiyi Muhterem Anne olarak görmekteyim. Tarafımdan Muhterem Anne’ye fiziksel ve manevi her konuda ne gerekiyorsa yapılmaktadır ve yapılmaya devam edecektir.”

MÜSLÜM FİLMİNİN ORTAĞINA DAVA AÇIYOR

Müslüm filminin öteki ortağı Nuri Şimşek ise Muhterem Nur’un Müslüm filminden 950 bin TL aldığını söyledi. Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur, Nuri Şimşek’ın açıklamaları üstünde sessizliğini bozarak sosyal ağ hesabından tanımlama yaptı:

“Türk halkına ve sevenlerimize bir bildiri lütfen. Cuma günü bir gazetede beni küçük düşürücü ithamlarda bulunan Müslüm filminin diğer ortağı Nuri Şimşek bey, benim Müslüm filminden 950 bin TL aldığım hakkında yorumlama yapmış. Ben böyle bir para almadım. Dahası da var. Nuri Bey’in açıktan bana 200 bin TL verdiğini Beyaz TV’den duydum çok rica ediyorum. Bu 200 bin TL diğer bir sözleşmeye aittir. Ben Müslüm filminin yapımcısı Mustafa Uysal’ya verdim. Şahsiyetinize yakışmadı bu hareket Nuri bey. Aslı olamayan aşağılayıcı sözler için hakkınızda dava açıyorum. Kişiliğimi zedelediniz. Şahsiyetinize yakıştıramadım.” (Yeni Şafak)