SON DAKİKA

Haber Rizem

Muharrem İnce: Kurultay için bir gün bile beklenmemeli

Muharrem İnce: Kurultay için bir gün bile beklenmemeli
Bu haber 05 Ağustos 2018 - 20:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muharrem İnce’nin yazılı açıklaması ise şöyle:

“DEMOKRATİK BİR İLKEYİ RAFA KALDIRMIŞ BİR PARTİ”

“Bir Defa Daha Uyarıyorum!

Cumhuriyet Halk Müziği Partisi, yaşanan gelişmelerden sonra Kurultay için bir gün bile beklememelidir. Çünkü, kurultayın toplanması kararı artık delegelerin sayısının yeterli olup olmadığı aşamasını çoktan geçmiştir. Sayısal yeterlilik ve siyasal özlem, delegelerimizde ve üyelerimizde fazlasıyla mevcuttur.

Siyasal Partiler Kanunu, kurultay temsilci sayısının beşte birinin (250 delegenin) imzasını, diğer taraftan noter şartı aranmaksızın yeterli görürken, kendi tüzüğüyle demokratik bir ilkeyi rafa kaldırmış bir parti almak, başlı başına olumsuz bir durumdur.

“CUMHURİYET INSANLAR PARTİSİ YENİLENMELİDİR”

Bu hakiki ortadayken, 630 imzalı kurultay talebini çeşitli gerekçelerle değil saymak aramak, mevcut durumu kavramamak demektir. Takınılan bu tavır, sorunları doğurduğu sonuçlar bakımından geri dönülmez bir noktaya dürüst taşımaktadır.

Cumhuriyet Halk Müziği Partisi yenilenmelidir. Örgütleriyle, seçmenleriyle ve tüm halkımızla olan ilişkilerinde sarsılmaz bir güven ortamı tesis etmelidir.
Parti yönetiminin imza süreci içinde gösterdiği tavır, ne eyvah oysa yalnızca bugün için değil gelecekte de partililer namına utanılacak bir durum ortaya çıkarmıştır. “İmza bulamazlar” söylemiyle başlayan lakaytlık, “şu dek imza getirin Kurultayı anında toplayalım” iddiasına dönüşmüştür. Karşımızda duran sorunu algılamaktan uzaktan olan bu talimat, imzalar verildiğinde ise sorumsuz ve keyfi değerlendirmeler yapılarak sürdürülmüştür.

“UYARILARDA BULUNDUM BULUNMAYA DEVAM EDİYORUM”

Bu bakış kendi örgütüne, seçmenine ve halkına yabancılaşma görüntüsüdür. Bu aykırı us hâli, akıl tutulmasına yakalanma hâlidir.

Önümüzde hazırlıklarına süratle başlanması gereken bir lokal tercih var. Bu ciddiyetsiz anlayışla seçimlere gidilmesi durumunda sonuçları tahmin etmek kuvvet olmayacaktır.

24 Haziran Seçimleri sonrasından başlayarak bu konuda aralıksız uyarılarda bulundum, bulunmaya devam ediyorum. Bu benim CHP ’ye karşı duyduğum sorumluluğun bir gereğidir.

“METAMORFOZ TALEBİNİ GÖRMEZLİKTEN GELEN KIYMETLI VEKIL KARDEŞLERİM…”

Geçmişte seçmenlerimiz, partide gerçekleştirilmesi gereken metamorfoz arayışlarını, düzenin bir gün değişeceği ümidiyle erteleyebilmekteydiler. Bugün metamorfoz konusundaki ümitlerini kaybetmeye başlayan insanlarımız, artık bu başarısız yönetimden kurtulamayacakları fikriyle hareket etmektedirler.

Bugün CHP ’ye oy veren seçmenlerin çoğunluğunda, partide metamorfoz olmayacağına karşın dinç bir inanç ortaya çıkmaktadır. Bu inancın, istifasını vermek, oy vermemek, seçimlere katılmamak gibi istenmeyen mecralara yöneleceği hususunda önemli endişeler şimdiden belirmiştir. böylece, Partide değişimi tecil etmek, seçmene karşın ve hatta seçmene aleyhinde politika yapmak anlamına gelmektedir.

Başkalaşim talebini görmezlikten gelen kiymetli vekil kardeşlerim, yükümlülük sizlerindir.

Sizlerin bu koşullarda nasıl davranmanız gerektiği konusunda ben dahil kimseye danışmaya, kimseyi dinlemeye ihtiyacınız yoktur. Evinizden çıkıp, sokaktaki basmakalıp insanlara düşüncelerini sormanız yeterlidir. Üstlendiğiniz görevin, partinize ve ülkenize duyduğunuz sorumluluğun gereği budur.
Siyaset sokağa karşısında, halka karşı yapılamaz. Parti almak, partili almak, halkla birlikte hareket edildiğinde alâkalı sonuçlar ortaya çıkarır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER