SON DAKİKA

Haber Rizem

Müezzinoğlu’ndan flaş kıdem tazminatı açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Müezzinoğlu’ndan flaş kıdem tazminatı açıklaması
Bu haber 08 Haziran 2017 - 14:01 'de eklendi ve 435 views kez görüntülendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, katıldığı iftar daveti sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Müezzinoğlu, kıdem tazminatı ile ilgili, kafa karıştıran maddelere açıklık getirdi. Çalışanlar, ilave desteği belirli bir süre sonra alabilecek.

Bakan Müezzinoğlu, kafaları karıştıran kıdem tazminatının işleyişi ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Mevcut yapıdan memnunum diyen hiçbir arkadaşımıza dokunmayacağız. Hak kaybı istemeyenler buyursun hak kaybının olmadığı mevcut yapıda devam edebilirler. Ama bundan sonraki sistemin ilk defa işe girecekler için şeffaf, güçlü, hakkaniyetli, yeni sistemi analiz edecek ve ona göre avantajı buradaysa buraya gelecek, değilse orada kalacak. Dolayısıyla sabit ayağımızı herhangi bir değişmezde tutarsak biz değişim yapamayız. Yüzde 80-85 mağduriyetlerin olduğu bir yapıda ben sabit ayağımı hiçbir yere oynatmam diyerek çözüm gelmez”

Kıdem tazminatı konusunda da kafaları karıştıran maddelere yönelik açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, Mevcut konumda bir yılı doldurmadan zaten hiçbir hak sahibi olmuyor. Bu nedenle de 13 milyon çalışanımız var, 17 milyon işe giriş çıkış var. Esasında çalışanın kaybettiği burada. üç ay çalışmış, üç ayınki oraya damlıyor, damlayanın ne olduğunu görüyor. Alıp almama hakkı elinde ama belirli süre dolmadan çektiğinde ilave destekleri alması kademeli olarak azalıyor veya artıyor. Birikimini alacak ama ilave desteği belirli süre dolmadan almayacak, onu bilecek” açıklamasını yaptı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER