MHP, Son Anket Sonuçlarını Kamuoyuyla Paylaştı
- Siyaset

MHP, Son Anket Sonuçlarını Kamuoyuyla Paylaştı

Lokal seçim öncesi yapılan anket çalışmalarının sonuçları tek tek açıklanıyor. MHP’nin masasında bulunan anketlerle ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, açıklamalarda bulundu. Durmaz, değişik anket şirketlerinden edindikleri sonuçları kamuoyuyla paylaşarak MHP’nin oy oranının yüzde 18 bandında olduğunu belirtti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz

BAHÇELİ’NİN 4 İLKESİNİ HATIRLATTI

Partisinin yerel seçimlere ilişkin hazırlıkları hakkında veri veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Farklı Alanlara Yönlendirilmiş değerlendirmeler yapacağız. Birincil kere il başkanlarımızla belediye başkanlarımızı birlikte davet ettik. En temel sebebi, bir seçime gidecek olmamız bir kaç ay sonradan. Bu seçime ilişkin MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu daha önceden 4 prensip olarak açıkladığı görüşleri kamuoyu biliyor.” dedi.

KASIT CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ’NİN PEKİŞMESİ

MHP’nin lokal seçimlere Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşmesive yerleşmesi için Cumhur İttifakı çatısı aşağı hazırlanacağını bildiren Durmaz “Ulusal iradesinin üstün gelmesini, genel seçimlerde ortaya çıkan sonucun yerelde de ortaya çıkması için yoğun gayret içinde. İl başkanları ve belediye başkanlarımıza kalan süreyi en bereketli, en optimum nasıl yönetmeleri gerektiği hususunda sunumlarımız olacak. Siyasal irtibat, imaj, reklam gibi konuları kapsayan sunumlar var. Bundan sonraki süreci nasıl değerlendirmeleri gerektiğine ilişkin sunumlar olacak. Benim sunumumda da MHP olarak neler yaptık bu süreçte, adaylık süreçlerini nasıl yönetiyoruz, bundan daha sonra neleri yapmamız gerekiyor, il, ilçe teşkilatlarının ve belediye başkanlarının birlikte ne şekilde çalışmalar yapması gerektiği konusunu değerlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

MHP’DE SÜRPRİZ ADAYLAR

MHP’nin sürpriz adaylar çıkartabileceğini söyleyen Durmaz, “Sürpriz de olsa partimizin ilkelerini, prensiplerini, dünya görüşünü benimsemeyen hiçkimseyi aday yapmamız laf konusu olamaz. Temsilcilik kabiliyeti, toplumda karşılığı olan, sevilen, farzedilen lakin en önemlisi ehliyet, liyakat sahibi adaylar olacak. Bunun başka da izah tarzı değil. Biz her koşulda, ittifak biliyorsunuz bir ara görüşmeler kesintiye uğramıştı o vakit da ifade etmiştik acilen de aynısını söylüyoruz. Biz her koşulda bu seçimlerin en flaş çıkışını yapacak partiyiz” dedi.

“ANKETLERDE YÜZDE 18 ÇIKIYOR”

Yapılan anketlerde MHP’nin oyunun yüzde 18 oranında çıktığına değinen Durmaz, “Bu oran sıklıkla zikredilmekte. Bunun da üzerine çıkacağımızı düşünüyorum” dedi. Milliyetçi oyların yükseldiğinin ifade edilmesi üstüne Durmaz, “MHP’nin saygın Genel Başkanının, Sayın Bahçeli’nin 15 Temmuz sonrasında sergilediği tavır, politik duruş milletimiz göre ciddi şekilde karşılık ve takdir görmektedir” diye konuştu.

AK Parti-MHP İttifakı ile CHP Elindeki 8 Belediyeyi KaybediyorAK Parti-MHP İttifakı ile CHP Elindeki 8 Belediyeyi Kaybediyor