MHP 3 büyükşehirde aday çıkarmayacak
- Gündem

MHP 3 büyükşehirde aday çıkarmayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya’daki il ve belediye başkanları toplantısında yerel seçimlere dair önemli açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR

MHP Lideri; İstanbul, Ankara ve İzmir’de AK Parti’nin çıkaracağı adayı destekleyeceklerini duyurdu.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne meydana çıkan kısımlar şu şekilde:

“VATAN BİZDEN HİZMET BEKLİYOR”

“Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Hiç kimse davadan önemli değildir. Ne yaptığımızı nereye ulaşmak istediğimizi rahat aklıyla sorgulayanlar yoldan şaşıranlardır. Yoldan meydana çıkan davanın önünde engeldir. İpte cambazlık yapanlara hayranlıkla bakamayız, izin veremeyiz. Halk bize tahsis yüklüyor, vatan bizden hizmet bekliyor.

“İTTİFAKIN DEVAMI ULUSAL BEKA İÇİN MECBURİDİR”

Cumhur İttifakı’nın devamı milli beka için mecburidir. MHP Türkiye’nin yanında Cumhur İttifakı’nın tarafındadır.

İstanbul’da namzet göstermeyebileceğimizi söylemiştim ama daha sonra bir takım olumsuzluklar vuku buldu. Amacımız ya anlaşılmadı veya istenmedi.
Biz Cumhur İttifakı’na hiç taktiksel bakmadık.

Bahçeli: 3 büyük şehirde aday göstermeyeceğiz

“AK PARTİ’NİN ADAYLARI KİM OLURSA OLSUN DESTEKLEYECEĞİZ”

Dobra Dobra duyuru ediyorum. İstanbul’un yanı sıra Ankara ve İzmir’de aday göstermeyeceğiz. Adalet ve Yeniden Yapılanma Partisi’nin adayları kim olursa olsun MHP destekleyecektir.

“AL VER SÜRECİ OLMAMIŞTIR”

Bu irademizde pazarlık yoktur, dar uzlaşma yoktur, al ver süreci olmamıştır. Diğer her tarafta adaylarımız vardır, adaylığı belli olan dava arkadaşlarımız da çalışmalarına devam etmektedir. 

“ZİLLET İTTİFAKI NEREDE NAMZET ÇIKARIRSA KARŞISINDA BİZİ BULACAK”

Bir başka kayda değer kararımızı daha açıklıyorum. Zillet İttifakı’nın paydaşı olan CHP, HDP ve İP nerede iki taraflı namzet çıkarırsa çaba edeceğiz. Karşılarında bizi bulacaklar.”