SON DAKİKA

Haber Rizem

Mezarlıkta ayı nöbeti

Rize’nin İkizdere ilçesinde mezarlara dadanan ayılar için köylüler nöbet tutmaya başladı.

Mezarlıkta ayı nöbeti
Bu haber 01 Nisan 2017 - 0:04 'de eklendi ve 577 views kez görüntülendi.

İlçeye bağlı Şimşirli Köyü, Kestane Mahallesi sakinleri bir süre önce defnettikleri bir cenazenin ayılar tarafından mezardan çıkarıldığını iddia ederken, çareyi mezarlıkta nöbet tutmakta bulduklarını söylediler.

İlçenin Şimşirli Köyü muhtarı İsmail Bir, Kestane mahallesinde üç ay önce vefat eden bir kişinin cenazesini defnedilen yerin yaklaşık 150 metre uzağında bulduklarını ifade ederek “Cenazemiz ayılar tarafından mezardan çıkartılınca bizde çare olarak ayı kapanı kurup nöbet tutmaya başladık. Başka çaremiz yok. Ya ayı bize zarar verecek yada korkutup kaçıracağız. Kaymakamlıktan ayılardan korunmak için yardım istedik. Ancak bize ’sesli cihazlarla ayıları köyden uzaklaştırın’ dendi“ diye konuştu.

Ayılara zarar vermek istemediklerini kaydeden Bir, “Niyetimiz ayılara zarar vermek değil. Onların bize zarar vermesini istemiyoruz. Üç ay önce vefat eden bir vatandaşımızın naaşı üzerindeki tahtaları sökülerek çıkarıldı. Mezardan yaklaşık 150 metre uzağa getirilen cenazemize bir zarar verilmedi. Mahallemizde 5 mezar daha var. Bu mezarlar ayılar tarafından kazılmak istendi. Bu mezarlar 60 yıllık mezarlardı’’ dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER