SON DAKİKA

Haber Rizem

Liselere yerleştirmede nakil süreci başladı

Liselere yerleştirmede nakil süreci başladı
Bu haber 06 Ağustos 2018 - 11:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öğrenciler, ilk nakil dönemi için 10 Ağustos’a dek seçim yapabilecek. Ulusal Eğitim Bakanlığınca (MEB), liselere sıralama sonuçlarının açıklanmasının arkasında 4 dönemde yapılacak nakil sipariş verme sürecinin ilki bugün başladı.

SON GÜN 10 AĞUSTOS

Tercihleri doğrultusunda bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu başkalaşmak isteyen öğrenciler, ilk nakil dönemi kapsamındaki tercihlerini 10 Ağustos’a dek yapacak.

BOŞALAN KONTENJANLAR İÇİN DE SEÇIM YAPABİLECEKLER

Öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil dönemlerinde hangi okulda kaç kontenjanın anlamsız olduğunu görebilecek. Bu dönemde öğrenciler, istedikleri okulların manâsız kontenjanı olmasa da boşalabilecek kontenjanlar için tercihte bulunabilecek.

Tercih işlemleri, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ya da https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan seçim listelerine tarafından, öğrenci velisi tarafından yapılacak.

Liselere yerleştirmede nakil süreci başladı

SONUÇLAR İNTERNETTE

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas diğer nakil dönemleri, 13-17 Ağustos, 27-31 Ağustos ve 3-6 Eylül’de yapılacak. Yerleştirmeye nakil sonuçları, her nakil döneminin sonunda, 13 Ağustos, 19 Ağustos, 3 Eylül ve 8 Eylül’de “www.meb.gov.tr” internet adresinden bildiri edilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER