SON DAKİKA

Haber Rizem

Kremlin, Trump ’a Twitter ’dan hitabe koydu

Kremlin, Trump ’a Twitter ’dan hitabe koydu
Bu haber 09 Eylül 2018 - 9:55 'de eklendi ve 132 views kez görüntülendi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile tarihten beri siyasi anlaşmazlık yaşayan Rusya, Donald Trump döneminde ABD ile daha fazla ters düşmeye başladı. Barack Obama döneminde gergin olan ABD – Rusya ilişkileri, Trump döneminde adeta yükseklik yaptı.

Amerika ’da gerçekleşen seçimlere müdahale ettiği bahis edilen Rusya ’nın Trump döneminde ilişkilerini arttıracağı düşünülüyordu. Trump ’ın göreve gelmesiyle birlikte Amerikan yönetimi, Rusya ile ilişkileri geliştirmek yerine daha sert politika izledi.

Kremlin, Trump ’a Twitter ’dan tavır koydu

RUSYA DAIMA KARŞILIK VERİYOR

Rusya ise ABD ’nin bütün saldırılarına tekrar tekrar benzer derecede karşılık vermeyi sürdürüyor. Rusya başkanlık sarayı olan Kremlin ’in devlete ait Twitter hesabından ABD ’ye mesaj özelliğinde bir durum gözleniyor.

Putin ’in bütün çalışmalarının duyurulduğu Kremlin ’in Twitter hesabından Amerika Birleşik Devletleri ’nin başkanlık ofisi olan ‘Beyaz Saray ’ın resmi hesabı peşine düşüp takip ediliyor. Fakat Kremlin ’in hesabından Trump yerine ABD ’nin eski başkanı Barack Obama ’nın hesabı takip ediliyor. Trump ile gerilimin arttığı dönemde Kremlin ’in Trump yerine Obama ’yı peşine düşüp takip etmesi Rusya ’nın Trump ’a konuşma koyduğu yorumlarına niçin oldu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER