SON DAKİKA

Haber Rizem

Kraliçe Elizabeth ’in gezi bavulunda olan tuhaflıklar

Kraliçe Elizabeth ’in gezi bavulunda olan tuhaflıklar
Bu haber 29 Ağustos 2018 - 8:54 'de eklendi ve 242 views kez görüntülendi.

Selen KALDIRIM/ email protected

ÇEŞITLI bavulla, türlü türlü eşyalarla tatile gidiyorsun. Yalnızca sen değil, kraliçeler de, devlet liderleri de lüzum meslek için, gerekse dinlenmek için seyahat ediyorlar. Acaba bir kraliçenin çantasında ne vardır? Tarihin en iyi gezi eden ülke hükümdarlarından biri olan Kraliçe II. Elizabeth, bir yolculuk bavulunu nasıl paketlemesi gerektiğini iyi biliyor. Pardon; paketlettirmesini…  Majestelerinin şık çantasının içinde kendi kanı bile var.

SU ISITICISI VE DERE

Kraliçenin bavulunda çay var. Evet, taze bir İngiliz çayı. 2015 araştırması, İngiliz halkının takriben yarısının yurt dışına yolculuk ederken çay poşetleri paketlediğini ortaya koydu. Bu da bize, İngiliz halkı ve çayları arasında bir uçsuz bucaksız bir geziye bile gidilemeyeceğini gösteriyor. Kraliçemiz de bu modaya uyuyor ve  monogramlı bir su ısıtıcısı ve Earl Grey çayını yanından hiç beceriksiz etmiyor. Bu akarsu, aslen İngiliz Başbakanı Earl Grey’den esinlenerek yapılmıştı. Kral çayı yani.

Kraliçe Elizabeth ’in seyahat bavulunda olan tuhaflıklar

 

KENDİ KANI

Kraliçe, başlı başlına bir ülke sembolüdür;  bu yüzden, çok değerli sağlığıyla başa çıkacağından belirli elde etmek için; Kraliyet Donanması’ndan bir hekim, yerel hastaneleri önceden araştırır ve ona turlarında eşlik eder. İyi stoklanmış bir tıbbi çantayı da eksike etmez. Güvenilir bir kan kaynağının sorgulanabilir olduğu ülkelerde, Kraliçe gittiği baştan konvoyunu peşine düşüp takip eden kendi bireysel kan paketleri ile seyahat ediyor.

Kraliçe Elizabeth ’in seyahat bavulunda olan tuhaflıklar

CENAZE KIYAFETİ

Kraliyet ailesinin ambalaj listesinin her üyesini etkileyen can sıkıcı bir gerçekle karşılaşıyoruz; cenaze elbisesi. Aile üyeleri, onlar yokken ölen başka bir aile üyesi olması halinde yanına siyah cenaze kıyafeti alırlar. İngiltere ’ye döndüklerinde basın ve millet karşısına törene hazırlanmış ve nazır şekilde çıkabilmek için ayrıntılarıyla siyah renkte bir giysi taşırlar.

Kraliçe Elizabeth ’in seyahat bavulunda olan tuhaflıklar

RENGARENK ELBİSELER

Seyahate çıktığı o andan itibaren gözler Kraliçe’nin üzerindeyken, Elizabeth’in jet lag rahatsızlığıyla başa çıkmak için zamanı olmaz. Kendini salma veya eşofmanla gezme gibi bir lüksü de değil maalesef. Neyse oysa, uzun mesafeli seyahatin etkilerini kamufle edecek bir çözümü var; allı pullu kıyafetleri, müthiş şapkaları ve dikkat çekici takıları.

Kraliçe Elizabeth ’in seyahat bavulunda olan tuhaflıklar

VE PAKETLEMEDİĞİ TEK ŞEY: PASAPORT

İngiltere Kraliçesi, hiçbirimizin sahip olmadığı bir şeyin ayrıcalığına sahip. İngiltere’deki pasaportlar Kraliçe kadar Majestelerinin adı altında verilir. Buyüzden Kraliçe yolculuk ederken pasaport taşımaz. Özetle şöyle söyleyeyim: Kraliçenin kendisi bir pasaport.

Kraliçe Elizabeth ’in seyahat bavulunda olan tuhaflıklar

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER