SON DAKİKA

Haber Rizem

Köpeklerini gezdirirken taşlı saldırıya uğradı

Köpeklerini gezdirirken taşlı saldırıya uğradı
Bu haber 09 Eylül 2018 - 13:01 'de eklendi ve 121 views kez görüntülendi.

Balıkesir ’de 2. Gündoğan Mahallesi ’ndeki iş yerinin bahçesinde baktığı yavru köpekleri uyumlu olarak her gün gezdiren iş yeri sahibi Zübeyde Hazar, “Burada köpek gezdiremezsin” diyen kimliği süresiz kişiler kadar saldırıya uğradı. Kafasına atılan büyük bir taş parçası ile ağır yaralanan Hazar, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi ’ne kaldırıldı. Olayla ilgili veri veren Hazar şahıslardan şikayetçi olduğunu ve olayın ardına kadar takipçisi olacağını ifade etti.

“BURASI SİZE AİT MESKEN YOK”

Iş uygun beslediği köpeklerin hepsinin aşılı ve karneli olduğunu söyleyen mağdur Hazar, “Güvenlik amaçlı besliyorum. Onları alt tutuyorum tüm gün. Akşam gezdirmeye çıkarttığımda mahallede kapısının önünde oturan iki tane genç bey, bir tane bayan bana orada köpek gezdiremeyeceğimi ve niçin gezdirdiğimi hakaretlerle, tehditlerle söylediler. Ben de orasının onlara ait bir yerleşim olmadığını belirterek bundan sonradan çok rahatsız oluyorlarsa o tarafa geçmeyeceğimi söyledim.” dedi.

“ÖNCE BİR VURMA ÇABASI OLDU”

Kendisinin uygun bir dille konuşmasına rağmen çirkin küfür ve hakaretlere maruz kaldığını açıklayan Hazar, “Oradaki bir hanımefendi tehditlerle taşları aldı üzerime içten geldi. Önce bir vurma çabası oldu. Omzuma veya koluma vurdu o an ama hatırlayamıyorum. Ben de kendimi savunup elimi uzatmak isterken bu sefer büyük bir taşı aldı, başıma attı. O arada polis arayacağımı söyledim. Bayan seri bir şekilde kaçtı. Bayanın peşinden gidemedim çünkü sahiden canım fazla yanıyordu ve kanlar içerisinde kalmıştım. Polis geldi, ambulansı aramışlar. şu anda da hastanede gözlem altındayım, darp edildim.” şeklinde konuştu.

Kendisine yapılan saldırının öldürmeye yönelik olduğunu iddia eden Hazar, “Bence öldürmeye yönelikti çünkü büyük bir taş attı. Darp raporumu alacağım. Daha önce de yapılan tehdit ve hakaretler vardı. Yani zorunlu tüm işlemlerin yapılmasını istiyorum, kendim de her yere başvuracağım. Bu köpekler bir parça başına Labrador melezi cins. Hiçbirisi agresif bir can değil. Diğeri kangal melezi lakin yavru bunlar daha 4-5 aylık. Hepsinin aşı ve karneleri baytar kontrolünde. Ayrıntılarıyla evciller. Çünkü bunlar agresif bir can olsa orası bir meslek yeri. Onlarca müşterimiz gelip gidiyor. Hiç kimse oraya gelemez ve o meslek uygun onlara ben bakamam.” biçiminde konuştu. Olayla ilgili tahkikat başlatıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER