SON DAKİKA

Haber Rizem

Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ile görüştü

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu ile görüştü

Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ile görüştü
Bu haber 23 Nisan 2018 - 16:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Merkezinde görüştü. Görüşmede Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Haluk Koç, Lale Karabıyık, TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da hazır bulundu. Görüşmenin ardından iki lider ortak basın toplantısı düzenledi.

‘BUNU HERKES YAPAMAZ’

SP Lideri Temel Karamollaoğlu görüşme ile ilgili sunları söyledi: “Güzel bir görüşme yaptık. Bu görüşmelerimiz bu hafta içinde bir takım neticeler çıkmasına vesile olacak. İktidar bir panik havasında seçime gitme kararı aldı. Sayın genel başkanı ve arkadaşlarını tebrik ettim. Türkiye belki de bir kazaya uğrayacak bir potansiyeli olan İYİ Parti seçime girmeme ihtimali ile karşı karşıya kalacaktı. Yaptıkları jest demokrasiye katkı sağlama babında önemli oldu. Bunu herkes de yapamaz.”

‘TÜRKİYE’NİN SORUNU’

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise “25 Haziran’a gülen bir Türkiye ile uyanacağız. Elbetteki biz demokrasiyi savunuyoruz. Gücü elinde bulunduran siyasi iktidarın bir partiyi seçime sokmaması bizim sindirebileceğimiz bir olay değildir. Yüzde 10 seçim barajına yıllarca karşı çıktık. Seçimler bireysel değil, sorun bir partinin sorunu değildir sorun Türkiye sorunudur. Saadet Partisi’nin demokrasiye bağlılığı, demokrasinin gelişmesi için attığı adımlar son derece değerli adımlardır. Sayın genel başkana yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Temel Karamollaoğlu Abdllah Gül’ün adaylığı ile ilgili soruya bu hafta sonuna doğru ortaya çıkar cevabını verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER