SON DAKİKA

Haber Rizem

Kılıçdaroğlu: ABD ile aynı yaptırım kararı alınmalı

Kılıçdaroğlu: ABD ile aynı yaptırım kararı alınmalı
Bu haber 02 Ağustos 2018 - 12:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun eşi Oya Berberoğlu’nu ziyaret etti. Oya Berberoğlu, Kılıçdaroğlu’nu kapıda karşıladı.

Berberoğlu ve Kılıçdaroğlu ziyaret sonrası yorumlama yaptı.

“KARAR TÜRK HALKININ ONURUNU RENCİDE EDİYOR”

Kılıçdaroğlu, ABD’nin iki bakanla ilgili aldığı kararla ilgili soruya şöyle cevap verdi: “ABD’nin aldığı karar Türk halkının onurunu rencide ediyor. Eğer bir sorun varsa oturulur, konuşulur.  İki bakanla ilgili alınan kararı doğru bulmuyoruz. Dün gece zaten parlamentoda bu konuda hazırlanan ve parlamentoun iradesini yansıtan bildiriye imza attık.

Kılıçdaroğlu: ABD ile aynı yaptırım kararı alınmalı


“YANLIŞLIK VER PAPAZI AL PAPAZI CÜMLESİNDEN KAYNAKLANIYOR”

Müttefikiz ABD ile. Ve bunun dinç zeminde çözülmesi gerekir. 15 Temmuz darbe girişimini yaşadık. Bunun ardından Pensilvaya’da oturan kişinin olduğunu biliyoruz. İade talebininde bulunması doğal. Yanlış “Ver papazı al papazı” cümlesinden kaynaklanıyor büyük ölçüde.

Biz Türkiyede yargının  bağımsız olduğunu ifade ediyoruz. Bağımsız olması gerektiğini açıklama ediyoruz. Bu ülkede en kayda değer koltukta oturan kişi yargının bağımsız olmadığını “Sen onu verirsen ben de bunu verebilirim”. O cümlenin maaliyetini yaşıyoruz. 2 bakanın yaptıkları açıklamaları dikkatle izliyoruz.

Kılıçdaroğlu: ABD ile aynı yaptırım kararı alınmalı


“KARARIN AYNISININ ALINMASINI BEKLİYORUZ”

Sayın adalet bakanı da zorunlu açıklamaları yapıtı. Yapmamız gereken şu; mütekabiliyet denen kaide vardır dış politikada. Yapılması gereken ABD’li 2 bakan hakkında aldığı kararın aynısını almasını bekliyoruz. Kozlar eşitlenmiş olur.” yanıtını verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER