SON DAKİKA

Haber Rizem

Kars’ta şehitler anıtına atak

Kars’ta şehitler anıtına atak
Bu haber 06 Ağustos 2018 - 14:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kars Arpaçay’ın Büyük Çatma köyünde, 1915- 1918 yıllarında Ermeni Taşnak çetelerince katledilen, çoğu kadın ve çocuklardan oluşan 183 şehidin anısına 2014 yılında yaptırılan şehitler anıtına, gece saatlerinde, kimliği süresiz kişi veya kişilerce saldırı gerçekleştirildi.

MERMERLERİ VE IŞIKLANDIRMALARI IMHA EDİLDİ

Arpaçay Kaymakamlığı ve köy muhtarlığı göre yaptırılan anıtın mermerleri ile ışıklandırmaları yikim edilirken, mermerde yazılı şehit isimlerine de hasar verildi.

Jandarma ekipleri, olaya ilişkin çözümleme başlatırken, saldırıyı gerçekleştiren birey ya da kişilerin saptama edilmesi için çalışılıyor.

Büyük Çatma köyünün muhtarı İbrahim Birdal, olayın, Türkiye’ye yapılmış hücum niteliğinde olduğunu belirterek, “Fazla üzüntülüyüz. Şehitlikte iyileştirme çalışmaları yapılıyordu. Sabahleyin işçiler gittiklerinde bu manzarayla karşılaşmışlar. Bize haber verdiler. Biz de gelip baktı ancak ışıklandırmalar, mermerler kırılmış, şehitlikteki isimler imha edilmiş. Durumu jandarmaya bildirdik. Köy camisinden de anons ederek, köylülerimizin de gelip, bu manzarayı görmelerini istedik. acilen çok üzgünüz. Şehitlikten ne isterler, anlamış değiliz.” dedi.

Kars'ta şehitler anıtına saldırı

Kars'ta şehitler anıtına saldırı

Kars'ta şehitler anıtına saldırı

Kars'ta şehitler anıtına saldırı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER