‘Kararımız evet’ uygulaması yayında!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google Play ve App Store’dan indirilebilen bu uygulama, akıllarda soru işareti kalmaması adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin genel faydalarını, bu sistemin nasıl işlediğini ve anayasa maddelerindeki değişikliğin neler olduğunu açıklayıcı bir şekilde aktarıyor.

Türkiye referandum sürecine bugün AK Parti’nin Başkent Ankara’da düzenlediği “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması Kampanya Tanıtım Toplantısı” ile resmen giriyor. ‘evet’ sloganıyla başlatılan kampanyada Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ne olduğu, faydaları ve ülkemize neler getireceği anlatılacak.

AK Parti ‘evet’ kampanyasını sadece bugünkü etkinlikle değil, akıllı telefonlar aracılığıyla da insanlara anlatmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Android ve iOS platformları için ‘Kararımız evet’ uygulaması geliştirdi. Akılda soru işareti kalmaması için geliştirilen bu uygulama, basit bir şekilde referandumda neye evet diyeceğimizi anlatıyor. 

UYGULAMA NEREDEN İNDİRİLİR?

Uygulama, Google Play ve App Store’dan indirilebililyor.

“Kararımız evet” uygulaması akıllarda soru işareti kalmaması adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin genel faydalarını, bu sistemin nasıl işlediğini ve anayasa maddelerindeki değişikliğin neler olduğunu açıklayıcı bir şekilde aktarıyor.

Uygulamada değişen maddelerin içerikleri de, akıllarda soru kalmaması için detaylı bir şekilde açıklanıyor.

Uygulamada Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin genel faydaları, bu sistemin nasıl işlediği ve anayasa maddelerindeki değişikliğin neler olduğu açıklayıcı bir şekilde ifade ediliyor. Alt kısımda yer alan kararımız evet butonuna tıklandığında ise sistemin açıklandığı video açılıyor.

GOOGLE PLAY-KARARIMIZ EVET

APP STORE-KARARIMIZ EVET